Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Nuostabus mėsos ir daržovių apkepas
AUTORIUS:
Miglė
Porcijų skaičius: 8
Paruošimo laikas: Apie 1 val.
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 8
4 vienetai bulvių (didelės)
600 gramų mesos (jautiena arba kiauliena)
4 vienetai svogūnų
1 vienetas pomidorų pastos
100 gramų pievagrybių
150 gramų sūris
3 valgomieji šaukštai majonezo
šiek tiek pipirai
šiek tiek druskos
šiek tiek bazilikų
2 skiltelės česnakų (trinti)
1 vienetas rozmarino (šakelė)
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Apie 1 val.
1.
Ant maistinės plėvelės sudėti dideliais griežiniais supjaustytas bulves (išlaikyti kepimo formos dydį ir formą), ant bulvių dėti griežinėliais supjaustytos mėsos sluoksnį ir pabarstyti ją druska bei pipirais. Tada uždengti viską maistine plėvele ir kočėlu pakočioti, kad viskas geriau susislėgtų. Nejudinant, viską palikti pastovėti 30 min., o po to suslėgtą mėsą ir bulves atsargiai išversti į kepimo indą pateptą aliejumi (mėsa turi likti ant dugno).
2.
Tada kepimo inde, ant bulvių sluoksnio, sudėti pusžiedžiais pjaustytų svogūnų sluoksnį, ant jų - pomidoro griežinėlius ir juos pabarstyti druska, pipirais, baziliku ir trintu česnaku. Ant pomidorų griežinėlių sudėti stambiau pjaustytų pievagrybių sluoksnį ir, galiausiai, šaukštu paskleisti tarkuoto sūrio ir majonezo masės. Dėl aromato ant viršaus uždėkite rozmarino šakelę.
3.
Kepti įkaitintoje orkaitėje (iš pradžių maksimalioje temperatūroje tik iš apačios - apie 30 min. ir dar apie 30 - 40 min. 180 °C temp. iš viršaus ir apačios).


Skanaus.

Nuostabus mėsos ir daržovių apkepas

Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 8
Ingredientai:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Ant maistinės plėvelės sudėti dideliais griežiniais supjaustytas bulves (išlaikyti kepimo formos dydį ir formą), ant bulvių dėti griežinėliais supjaustytos mėsos sluoksnį ir pabarstyti ją druska bei pipirais. Tada uždengti viską maistine plėvele ir kočėlu pakočioti, kad viskas geriau susislėgtų. Nejudinant, viską palikti pastovėti 30 min., o po to suslėgtą mėsą ir bulves atsargiai išversti į kepimo indą pateptą aliejumi (mėsa turi likti ant dugno).

  2. Tada kepimo inde, ant bulvių sluoksnio, sudėti pusžiedžiais pjaustytų svogūnų sluoksnį, ant jų - pomidoro griežinėlius ir juos pabarstyti druska, pipirais, baziliku ir trintu česnaku. Ant pomidorų griežinėlių sudėti stambiau pjaustytų pievagrybių sluoksnį ir, galiausiai, šaukštu paskleisti tarkuoto sūrio ir majonezo masės. Dėl aromato ant viršaus uždėkite rozmarino šakelę.

  3. Kepti įkaitintoje orkaitėje (iš pradžių maksimalioje temperatūroje tik iš apačios - apie 30 min. ir dar apie 30 - 40 min. 180 °C temp. iš viršaus ir apačios).


    Skanaus.

Receptą atsiuntė Miglė

Komentarai


Daugiau receptų