Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Obuolienė su slyvų griežinėliais
AUTORIUS:
Gražina
Porcijų skaičius: 4
Paruošimo laikas: Daugiau nei 1 val.
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 4
2 kilogramai obuolių
500 gramų slyvų
1 kilogramas cukraus
šiek tiek gvazdikėlių
2 valgomieji šaukštai cinamono
1 litras vandens
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Daugiau nei 1 val.
1.
Obuolius supjaustome skiltelėmis, prieš tai išpjovę sėklides. Iš slyvų išimame kauliukus ir supjaustome griežinėliais. Vaisius sudedame į dubenį, užpilame cukrumi ir paliekame porai valandų.
2.
Tada sudedame vaisius į puodą, užpilame vandeniu, sudedame gvazdikėlius ir verdame ant vidutinės ugnies 20-25 minutes. Svarbiausia nepervirti ir nepamiršti nuolat pamaišyti. Tada sudedame cinamoną, pakaitiname dar porą minučių ir nukeliame nuo ugnies.
3.
Išpilstome obuolienę į stiklainius ir pasterizuojame 15 minučių. Užsukame dangtelius, pastatome stiklainius ant jų ir paliekame atvėsti.

Obuolienė su slyvų griežinėliais

Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 4
Ingredientai:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Obuolius supjaustome skiltelėmis, prieš tai išpjovę sėklides. Iš slyvų išimame kauliukus ir supjaustome griežinėliais. Vaisius sudedame į dubenį, užpilame cukrumi ir paliekame porai valandų.

  2. Tada sudedame vaisius į puodą, užpilame vandeniu, sudedame gvazdikėlius ir verdame ant vidutinės ugnies 20-25 minutes. Svarbiausia nepervirti ir nepamiršti nuolat pamaišyti. Tada sudedame cinamoną, pakaitiname dar porą minučių ir nukeliame nuo ugnies.

  3. Išpilstome obuolienę į stiklainius ir pasterizuojame 15 minučių. Užsukame dangtelius, pastatome stiklainius ant jų ir paliekame atvėsti.

Receptą atsiuntė Gražina

Komentarai (1)


  • Rita 2015-08-02 22:56

    O kam tas vanduo?


Daugiau receptų