Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Paneng - tailandietiškas vištienos troškinys
AUTORIUS:
Dorianas
Porcijų skaičius: 4
Paruošimo laikas: Apie 45 min.
Autorius apie receptą: Paneng - tai tradicinis Tailando virtuvės patiekalas. Pirmą kartą jis buvo paminėtas Mom Somchin Rachanupraphan knygoje "Tamra Kap Khao" 1890 metais. Nors tradiciškai yra Paneng - tai tradicinis Tailando virtuvės patiekalas. Pirmą kartą jis buvo paminėtas Mom Somchin Rachanupraphan knygoje "Tamra Kap Khao" 1890 metais. Nors tradiciškai yra naudojama kiauliena, tačiau galima rinktis kokią tik norite mėsą, net tofu ar krevetes. Šiam patiekalui išskirtinį skonį suteikia specialūs prieskoniai, kurių galima drąsiai berti visą pakelį - jie nėra labai aštrūs. Net ir visas pakelis suteiks tik švelnų aštrumą. Prie šio patiekalo taip pat tinka ir ryžiai. (...daugiau) Dorianas
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 4
500 gramų vištiena
400 mililitrų kokosų pieno (18% )
3 vienetai bulvių (nedidelės)
1 vienetas morkų
1 pakelis prieskonių (Naudojau "Paneng Red Curry")
1 žiupsnelis druskos
3 valgomieji šaukštai alyvuogių aliejaus (kepimui)
1 pundelis kalendrų (lapeliai, patiekiant)
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Apie 45 min.
1.
Mėsą supjaustyti juostelėmis arba kubeliais. Nuskusti morką ir bulves. Supjaustyti morkas, bulves ir papriką kubeliais.
2.
Į įkaitintą keptuvę įpilti aliejaus ir gerai įkaitinti, sudėti mėsą ir apkepti. Tuomet suberti prieskonių mišinį ir dar pakepti.
3.
Perkelti mėsą į puodą. Sudėti morkas, paprikas ir bulves. Supilti kokosų pieną ir užvirti. Uždengti puodą dangčiu, sumažinti ugnį ir palikti troškintis 20 min.
4.
Patiekalą patiekti karštą ir papuoštą kalendrų lapeliais. Galima pagardinti žaliųjų citrinų sultimis.

Paneng - tailandietiškas vištienos troškinys

Recepto autorius: Paneng - tai tradicinis Tailando virtuvės patiekalas. Pirmą kartą jis buvo paminėtas Mom Somchin Rachanupraphan knygoje "Tamra Kap Khao" 1890 metais. Nors tradiciškai yra ( ...daugiau ) Dorianas
Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 4
Ingredientai:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Mėsą supjaustyti juostelėmis arba kubeliais. Nuskusti morką ir bulves. Supjaustyti morkas, bulves ir papriką kubeliais.

  2. Į įkaitintą keptuvę įpilti aliejaus ir gerai įkaitinti, sudėti mėsą ir apkepti. Tuomet suberti prieskonių mišinį ir dar pakepti.

  3. Perkelti mėsą į puodą. Sudėti morkas, paprikas ir bulves. Supilti kokosų pieną ir užvirti. Uždengti puodą dangčiu, sumažinti ugnį ir palikti troškintis 20 min.

  4. Patiekalą patiekti karštą ir papuoštą kalendrų lapeliais. Galima pagardinti žaliųjų citrinų sultimis.

Receptą atsiuntė Dorianas

Komentarai


Daugiau receptų