Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Pasiflorų ir kokosų pieno panakota
AUTORIUS:
Dorianas
Porcijų skaičius: 4
Paruošimo laikas: Daugiau nei 1 val.
Autorius apie receptą: Panakota - vienas iš nuostabaus ir subtilaus skonio desertų Italijos virtuvėje. Šioje panakotoje jaučiamas rūgštus pasiflorų ir saldus cukraus bei kokosų pieno skonių Panakota - vienas iš nuostabaus ir subtilaus skonio desertų Italijos virtuvėje. Šioje panakotoje jaučiamas rūgštus pasiflorų ir saldus cukraus bei kokosų pieno skonių derinys, kuris sukels skonio šoką burnoje. (...daugiau) Dorianas
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 4
3 vienetai pasifloros
260 mililitrų grietinėlės
200 mililitrų kokosų pieno
140 gramų cukraus
0.5 vieneto citrinų sultys
12 gramų želatinos
Padažui:
3 vienetai pasifloros
3 arbatiniai šaukšteliai cukraus pudros
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Daugiau nei 1 val.
1.
3 pasifloras perpjauti pusiau ir išimti minkštimą. Sudėti jį į prikaistuvį, supilti grietinėlę, kokosų pieną, citrinos sultis ir suberti cukrų. Viską pakaitinti, kol ištirps cukrus. Apie 100 ml skysčio nupilti į dubenį ir sudėti želatiną. Kai želatiną ištirpinsite - supilti atgal į prikaistuvį. Perkošti masę per sietelį ir skystį supilstyti į indelius. 4 val. padėti į šaldytuvą.
2.
Likusias pasifloras perpjauti pusiau ir išimti minkštimą. Vieną puselę palikti su sėklomis. Puselių be sėklyčių minkštimą perkošti per sietelį ir išmaišyti su cukraus pudra. Puselės su sėklytėmis minkštimą sudėti į padažą (jų nereikia perkošti). Išmaišyti.
3.
Prieš patiekant panakotą užpilti padažu.

Pasiflorų ir kokosų pieno panakota

Recepto autorius: Panakota - vienas iš nuostabaus ir subtilaus skonio desertų Italijos virtuvėje. Šioje panakotoje jaučiamas rūgštus pasiflorų ir saldus cukraus bei kokosų pieno skonių ( ...daugiau ) Dorianas
Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 4
Ingredientai: Padažui:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. 3 pasifloras perpjauti pusiau ir išimti minkštimą. Sudėti jį į prikaistuvį, supilti grietinėlę, kokosų pieną, citrinos sultis ir suberti cukrų. Viską pakaitinti, kol ištirps cukrus. Apie 100 ml skysčio nupilti į dubenį ir sudėti želatiną. Kai želatiną ištirpinsite - supilti atgal į prikaistuvį. Perkošti masę per sietelį ir skystį supilstyti į indelius. 4 val. padėti į šaldytuvą.

  2. Likusias pasifloras perpjauti pusiau ir išimti minkštimą. Vieną puselę palikti su sėklomis. Puselių be sėklyčių minkštimą perkošti per sietelį ir išmaišyti su cukraus pudra. Puselės su sėklytėmis minkštimą sudėti į padažą (jų nereikia perkošti). Išmaišyti.

  3. Prieš patiekant panakotą užpilti padažu.

Receptą atsiuntė Dorianas

Komentarai


Daugiau receptų