Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Makaronai su baklažanais ir pomidorais - Pasta alla Norma
AUTORIUS:
Dorianas
Porcijų skaičius: 2
Paruošimo laikas: Apie 45 min.
Autorius apie receptą: Tai vienas garsiausių Sicilijos virtuvės patiekalų, kuris savo vardą gavo Vincenzo Bellini dėka, nes kompozitorius nemaža laiko praleisdavo sėdėdamas restorane ir valgydamas Tai vienas garsiausių Sicilijos virtuvės patiekalų, kuris savo vardą gavo Vincenzo Bellini dėka, nes kompozitorius nemaža laiko praleisdavo sėdėdamas restorane ir valgydamas šį patiekalą, todėl virtuvės šefas jį pavadino "Pasta alla Norma" kompozitoriaus garsiosios operos "Norma" garbei. (...daugiau) Dorianas
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 2
1 vienetas baklažanų
2 vienetai pomidorų pastos
150 gramų makaronų
1 saujelė bazilikų (šviežio)
1 valgomasis šaukštas alyvuogių aliejaus
1 žiupsnelis sūris (tarkuoto)
1 žiupsnelis druskos
1 žiupsnelis pipirai
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Apie 45 min.
1.
Baklažaną supjaustyti riekelėmis ir išdėlioti jas ant lygaus paviršiaus, pabarstyti iš abiejų pusių druska. Paslėgti ir palikti 1 val. pastovėti.
2.
Pomidorus nuplikyti ir nulupti žievelę, susmulkinti ir troškinti puode ant kaitrios ugnies apie 15 min. Tada nukelti puodą nuo ugnies, viską pertrinti elektriniu plakikliu. Puodą grąžinti ant kaitros, įberti druskos, pipirų ir bazilikų lapelių. Aš naudojau savo pačio užaugintus bazilikus nuo palangės. Taip troškinti dar 30 min.
3.
Makaronus išvirti al dente (pagal nurodymus ant pakuotės, nepervirti).
4.
O, kol makaronai verda ir troškinasi pomidorų padažas, į keptuvę įpilti alyvuogių aliejaus ir iš abiejų pusių apkepti baklažanus, kol gražiai apskrus, tada sudėti ant popierinio ranksluosčio, kad susigertų riebalai. Po to baklažanus susmulkinti ir suberti į puodą su pomidorų padažu. Viską gerai išmaišyti.
5.
Į puodą su padažu suberti makaronus ir išmaišyti. Patiekti lėkštėse, bei pabarstyti tarkuotu sūriu bei papuošti bazilikų lapeliais.

Makaronai su baklažanais ir pomidorais - Pasta alla Norma

Recepto autorius: Tai vienas garsiausių Sicilijos virtuvės patiekalų, kuris savo vardą gavo Vincenzo Bellini dėka, nes kompozitorius nemaža laiko praleisdavo sėdėdamas restorane ir valgydamas ( ...daugiau ) Dorianas
Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 2
Ingredientai:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Baklažaną supjaustyti riekelėmis ir išdėlioti jas ant lygaus paviršiaus, pabarstyti iš abiejų pusių druska. Paslėgti ir palikti 1 val. pastovėti.

  2. Pomidorus nuplikyti ir nulupti žievelę, susmulkinti ir troškinti puode ant kaitrios ugnies apie 15 min. Tada nukelti puodą nuo ugnies, viską pertrinti elektriniu plakikliu. Puodą grąžinti ant kaitros, įberti druskos, pipirų ir bazilikų lapelių. Aš naudojau savo pačio užaugintus bazilikus nuo palangės. Taip troškinti dar 30 min.

  3. Makaronus išvirti al dente (pagal nurodymus ant pakuotės, nepervirti).

  4. O, kol makaronai verda ir troškinasi pomidorų padažas, į keptuvę įpilti alyvuogių aliejaus ir iš abiejų pusių apkepti baklažanus, kol gražiai apskrus, tada sudėti ant popierinio ranksluosčio, kad susigertų riebalai. Po to baklažanus susmulkinti ir suberti į puodą su pomidorų padažu. Viską gerai išmaišyti.

  5. Į puodą su padažu suberti makaronus ir išmaišyti. Patiekti lėkštėse, bei pabarstyti tarkuotu sūriu bei papuošti bazilikų lapeliais.

Receptą atsiuntė Dorianas

Komentarai


Daugiau receptų