Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Pašticada - vidurio Kroatijos patiekalas
AUTORIUS:
Zita
Porcijų skaičius: 4
Paruošimo laikas: Apie 1 val.
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 4
1 kilogramas jautienos (file)
200 gramų lašinių
5 vienetai svogūnų (susmulkinti)
300 gramų vynas (raudonas)
6 vienetai slyvų (džiovintos)
2 valgomieji šaukštai pomidorų padažo
šiek tiek vyno acto
šiek tiek aliejaus
8 vienetai bulvių (vidutinės )
šiek tiek miltai
1 vienetas kiaušinių
šiek tiek sviesto
šiek tiek prieskonių ((jautienai))
šiek tiek rozmarino
šiek tiek druskos
šiek tiek laurų lapų
šiek tiek pipirai
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Apie 1 val.
1.
Jautieną supjaustyti nedideliais gabaliukais, svogūnus supjaustyti. Lašinukus- taip pat nedideliais gabaliukais. Jeigu turime medinių iešmelių, mėsą suverti pakaitomis su plonais lašinukų gabaliukais ir talpinti į lėkštę. Jei neturime iešmelių, ir nereikia, kuo puikiausiai tą galima atlikti lygiai pakaitomis sluoksniuojant dubenėlyje. Ant susluoksniuotos mėsos barstome svogūnus, druskos,prieskonių, palaistome trupučiu vyno acto ir per naktį laikome šaldytuve.
2.
Kitą rytą ar dieną į puodą pilti aliejaus, paskrudinti 2-3 smulkiai pjaustytus svogūnus (galima dėti ir tarkuotų morkų). Mėsą gerai išspausti, dėti į puodą, pilti vandens tiek, kad apsemtų, ir apie pusvalandį troškinti ant lengvos ugnies. Palaipsniui berti prieskonius - druską, lauro lapelius, pipirus, rozmarinus (jie būtini), dėti džiovintas slyvas.
3.
Palaipsniui pilti raudoną vyną, dėti pomidorų padažą. Patiekalą troškinti ant labai mažos ugnies lengvai maišant, kol padažas sutirštėja. Jei reikia, galima pilti verdančio vandens truputį.
4.
Paskutinis etapas - bulvių kroketų ruošimas. Iš vakaro išvirti bulves. Bulves sugrūsti, įmušti kiaušinį, berti miltų truputį(tiek, kad tešlą būtų galima minkyti), berti druskos, įdėti sviesto. Gerai išminkyti, daryti lazdeles ir jas pjaustyti. Kroketus virti sūdytame vandenyje apie 15 min. Ir - dėti į lėkštę mėsą, kroketus, apipilti padažu ir skanaus:)))

Neturint laiko kroketams ruošti, tinka skanauti ir su ryžiais bei virtomis bulvėmis.

Pašticada - vidurio Kroatijos patiekalas

Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 4
Ingredientai:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Jautieną supjaustyti nedideliais gabaliukais, svogūnus supjaustyti. Lašinukus- taip pat nedideliais gabaliukais. Jeigu turime medinių iešmelių, mėsą suverti pakaitomis su plonais lašinukų gabaliukais ir talpinti į lėkštę. Jei neturime iešmelių, ir nereikia, kuo puikiausiai tą galima atlikti lygiai pakaitomis sluoksniuojant dubenėlyje. Ant susluoksniuotos mėsos barstome svogūnus, druskos,prieskonių, palaistome trupučiu vyno acto ir per naktį laikome šaldytuve.

  2. Kitą rytą ar dieną į puodą pilti aliejaus, paskrudinti 2-3 smulkiai pjaustytus svogūnus (galima dėti ir tarkuotų morkų). Mėsą gerai išspausti, dėti į puodą, pilti vandens tiek, kad apsemtų, ir apie pusvalandį troškinti ant lengvos ugnies. Palaipsniui berti prieskonius - druską, lauro lapelius, pipirus, rozmarinus (jie būtini), dėti džiovintas slyvas.

  3. Palaipsniui pilti raudoną vyną, dėti pomidorų padažą. Patiekalą troškinti ant labai mažos ugnies lengvai maišant, kol padažas sutirštėja. Jei reikia, galima pilti verdančio vandens truputį.

  4. Paskutinis etapas - bulvių kroketų ruošimas. Iš vakaro išvirti bulves. Bulves sugrūsti, įmušti kiaušinį, berti miltų truputį(tiek, kad tešlą būtų galima minkyti), berti druskos, įdėti sviesto. Gerai išminkyti, daryti lazdeles ir jas pjaustyti. Kroketus virti sūdytame vandenyje apie 15 min. Ir - dėti į lėkštę mėsą, kroketus, apipilti padažu ir skanaus:)))

    Neturint laiko kroketams ruošti, tinka skanauti ir su ryžiais bei virtomis bulvėmis.

Receptą atsiuntė Zita

Komentarai


Daugiau receptų