Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Paukščiukai
AUTORIUS:
Janina
Porcijų skaičius: 5
Paruošimo laikas: Apie 1 val.
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 5
2.5 valgomojo šaukšto medaus
1 stiklinė kvietinių miltų
3 valgomieji šaukštai sviesto
šiek tiek razinų
1 stiklinė vandens (karštas)
šiek tiek kepimo miltelių
šiek tiek druskos
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Apie 1 val.
1.
Virintame karštame vandenyje ištirpinkite medų, druską ir sudėkite ištirpintą sviestą. Viską išmaišykite. Į gautą masę, vandenyje, dėkite po truputį miltus, sumaišytus su kepimo milteliais. Minkykite, kol masė taps tokia kaip plastilinas (jei miltų bus per mažai, pridėkite dar).
2.
Iškočiokite piršto storio virvutes, jas padalinkite į nedidelius gabaliukus. Iš tešlos gabaliuko riškite mazgą, iš kurio ir pasidaro paukščiuko galva ir uodegytė. Uodegytę įpjaukite į kelias dalis. Razinų gabaliukus įdėkite į tą vietą, kur yra paukščiuko akys.
3.
Kepkite 180° C apie 20 -25 min.

Paukščiukai

Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 5
Ingredientai:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Virintame karštame vandenyje ištirpinkite medų, druską ir sudėkite ištirpintą sviestą. Viską išmaišykite. Į gautą masę, vandenyje, dėkite po truputį miltus, sumaišytus su kepimo milteliais. Minkykite, kol masė taps tokia kaip plastilinas (jei miltų bus per mažai, pridėkite dar).

  2. Iškočiokite piršto storio virvutes, jas padalinkite į nedidelius gabaliukus. Iš tešlos gabaliuko riškite mazgą, iš kurio ir pasidaro paukščiuko galva ir uodegytė. Uodegytę įpjaukite į kelias dalis. Razinų gabaliukus įdėkite į tą vietą, kur yra paukščiuko akys.

  3. Kepkite 180° C apie 20 -25 min.

Receptą atsiuntė Janina

Komentarai (1)


  • Zina 2019-05-09 14:35

    Aciu uz receptukus


Daugiau receptų