Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Pavlova
AUTORIUS:
Rūta
Porcijų skaičius: 12
Paruošimo laikas: Daugiau nei 1 val.
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 12
6 vienetai kiaušinių ((baltymai))
300 gramų cukraus
1 arbatinis šaukštelis krakmolo (bulvių)
1 arbatinis šaukštelis acto (balto vyno (arba citrinų sultys))
1 žiupsnelis druskos
150 mililitrų grietinėlės (35%)
250 gramų sūris (maskarponės)
150 gramų jogurto (natūralus)
1 valgomasis šaukštas cukraus ( (pagal skonį))
1 sauja vaisių (arba uogos (sezoniniai))
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Daugiau nei 1 val.
1.
Baltymus išplakite su žiupsneliu druskos, kai baltymai bus stangūs palaipsniui suberkite cukrų. Plakite taip ilgai, kol tarp pirštų nesijaus cukraus kristalų. Baigiant plakti suberkite krakmolą bei actą.
2.
Skardą išklokite kepimo popieriumi, atsargiai išklokite baltymus ant popieriaus, maždaug į 20 -22 cm. skersmens apskritimą (jei norite, kad morengas būtų traškesnis ir sausesnis, o ne zefyrinis, baltymus paskleiskite didesnio skersmens apskritimu 26-28 cm), lengvai išlyginkite paviršių, kad nebūtų kauburėlio. Dėkite į įkaitintą iki 170 °C temp. orkaitę 5-8 minutėms, po to sumažinkite temperatūrą iki 130°C apie 40-50 min. po to praverkite orkaitės dureles ir džiovinkite morengą dar apie 10-20 min. Morengo paviršius turi būti sausas, o vidus lipnus.
3.
Grietinėlę išplakite iki standumo, tumet atsargiai įmaišykite maskarponės sūrį bei natūralų jogurtą, cukraus dėkite po šaukštą vis paragaudamos, kol jūsų skoniui saldumo pakaks.
4.
Ant atvėsusio morengo užtepkite kremą, ant viršaus dėliokite mėgiamus vaisius ar uogas.

Pavlova

Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 12
Ingredientai:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Baltymus išplakite su žiupsneliu druskos, kai baltymai bus stangūs palaipsniui suberkite cukrų. Plakite taip ilgai, kol tarp pirštų nesijaus cukraus kristalų. Baigiant plakti suberkite krakmolą bei actą.

  2. Skardą išklokite kepimo popieriumi, atsargiai išklokite baltymus ant popieriaus, maždaug į 20 -22 cm. skersmens apskritimą (jei norite, kad morengas būtų traškesnis ir sausesnis, o ne zefyrinis, baltymus paskleiskite didesnio skersmens apskritimu 26-28 cm), lengvai išlyginkite paviršių, kad nebūtų kauburėlio. Dėkite į įkaitintą iki 170 °C temp. orkaitę 5-8 minutėms, po to sumažinkite temperatūrą iki 130°C apie 40-50 min. po to praverkite orkaitės dureles ir džiovinkite morengą dar apie 10-20 min. Morengo paviršius turi būti sausas, o vidus lipnus.

  3. Grietinėlę išplakite iki standumo, tumet atsargiai įmaišykite maskarponės sūrį bei natūralų jogurtą, cukraus dėkite po šaukštą vis paragaudamos, kol jūsų skoniui saldumo pakaks.

  4. Ant atvėsusio morengo užtepkite kremą, ant viršaus dėliokite mėgiamus vaisius ar uogas.

Receptą atsiuntė Rūta

Komentarai


Daugiau receptų