Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Pipirrana – ispaniškos salotos
AUTORIUS:
Porcijų skaičius: 4
Paruošimo laikas: Apie 10 min.
Autorius apie receptą: Salotų pagaminimas tetrunka 10 min (ar net mažiau), kol visas daržoves susipjaustai, sumaišai ir išdėlioji lėkštėse. Ir viskas – galima valgyti! Šios salotos kilusios iš Salotų pagaminimas tetrunka 10 min (ar net mažiau), kol visas daržoves susipjaustai, sumaišai ir išdėlioji lėkštėse. Ir viskas – galima valgyti! Šios salotos kilusios iš Ispanijos Andalūzijos regiono, bet visoje Ispanijoje galima rasti pačių įvairiausių Pipirrana salotų variacijų. Aš pasirinkau gana tradicinį – su tunu. Salotas galite patiekti su skrebučiu, česnakiniu prancūzišku batonu ar tiesiog valgyti vienas. (...daugiau) Liucija
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 4
320 gramų konservuoto tuno
4 vienetai kiaušinių (kietai virti)
2 vienetai pomidorų pastos (vidutinio dydžio)
1 vienetas žaliosios paprikos (vidutinio dydžio)
1 vienetas raudonosios paprikos (vidutinio dydžio)
1 vienetas mėlynasis svogūnas (vidutinio dydžio)
1 vienetas agurkų (didelis)
3.5 valgomojo šaukšto alyvuogių aliejaus
1.5 valgomojo šaukšto baltojo vyno acto
šiek tiek druskos
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Apie 10 min.
1.
Agurką ir svogūną nulupame. Išimame sėklytes iš paprikų. Visas daržoves supjaustome mažais kubeliais, sudedame į vieną dubenį, išmaišome.
2.
Padažas – viename indelyje gerai sumaišome alyvuogių aliejų ir vyno actą. Padažą užpilame ant salotų, pagardiname druska pagal skonį.
3.
Salotas sudedame į 4 lėkštes, ant viršaus uždedame konservuoto tono. Kiaušinius nulupame, supjaustome kaip patinka, uždedame ant salotų ir patiekiame.

Pipirrana – ispaniškos salotos

Recepto autorius: Salotų pagaminimas tetrunka 10 min (ar net mažiau), kol visas daržoves susipjaustai, sumaišai ir išdėlioji lėkštėse. Ir viskas – galima valgyti! Šios salotos kilusios iš ( ...daugiau ) Liucija
Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 4
Ingredientai:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Agurką ir svogūną nulupame. Išimame sėklytes iš paprikų. Visas daržoves supjaustome mažais kubeliais, sudedame į vieną dubenį, išmaišome.

  2. Padažas – viename indelyje gerai sumaišome alyvuogių aliejų ir vyno actą. Padažą užpilame ant salotų, pagardiname druska pagal skonį.

  3. Salotas sudedame į 4 lėkštes, ant viršaus uždedame konservuoto tono. Kiaušinius nulupame, supjaustome kaip patinka, uždedame ant salotų ir patiekiame.

Receptą atsiuntė Liucija

Komentarai


Daugiau receptų