Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Pistacijų pyragas su žaliosiomis citrinomis
AUTORIUS:
Dorianas
Porcijų skaičius: 10
Paruošimo laikas: Apie 1 val.
Autorius apie receptą: Visi pyragai pagaminti citrusinių vaisių pagrindu yra nuostabiai skanūs ir garantuoja puikią nuotaiką. Jeigu norisi saldumo, miltus galima pakeisti 2 indeliais kondensuoto pieno Visi pyragai pagaminti citrusinių vaisių pagrindu yra nuostabiai skanūs ir garantuoja puikią nuotaiką. Jeigu norisi saldumo, miltus galima pakeisti 2 indeliais kondensuoto pieno - tokiu atveju išeis ne tešla, o kremas. Taip pat šis pyragas puikiai tiks prie arbatos ar kavos puodelio. (...daugiau) Dorianas
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 10
2 stiklinės sausainių
1.5 stiklinės pistacijų
300 gramų kvietinių miltų
1 stiklinė žaliųjų citrinų sulčių
150 gramų sviesto (tirpinto)
4 vienetai kiaušinių trynių
2 valgomieji šaukštai žaliųjų citrinų (tarkuotos žievelės)
Pabarstymui:
2 valgomieji šaukštai cukraus pudros
2 valgomieji šaukštai žaliųjų citrinų (tarkuotos žievelės)
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Apie 1 val.
1.
Sutrupinti sausainius ir išlukštenti pistacijas. Išmaišyti su žaliųjų citrinų žievelėmis ir lydytu sviestu.
2.
Trupinių ir pistacijų masę suberti į kepimo formą išteptą sviestu. Stiklinės dugnu suspausti pagrindą, suformuoti kraštelius. Pašauti į iki 175 C laipsnių įkaitintą orkaitę 10 minučių, tada ištraukti ir palikti atvėsti.
3.
Dubenyje elektriniu plakikliu išplakti kiaušinių trynius. Supilti žaliųjų citrinų sultis. Dar kartą išplakti. Viską su maišyti su miltais. Tuomet šią masę supilti ant pistacijų ir trupinių pagrindo, paviršių sulyginti mentele. Pašauti į orkaitę kepti dar 20 minučių. Palikti visiškai atvėsti.
4.
Supjaustyti pyragą kvadratėliais, pabarstyti cukraus pudra ir nutarkuota žaliųjų citrinų žievele.

Pistacijų pyragas su žaliosiomis citrinomis

Recepto autorius: Visi pyragai pagaminti citrusinių vaisių pagrindu yra nuostabiai skanūs ir garantuoja puikią nuotaiką. Jeigu norisi saldumo, miltus galima pakeisti 2 indeliais kondensuoto pieno ( ...daugiau ) Dorianas
Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 10
Ingredientai: Pabarstymui:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Sutrupinti sausainius ir išlukštenti pistacijas. Išmaišyti su žaliųjų citrinų žievelėmis ir lydytu sviestu.

  2. Trupinių ir pistacijų masę suberti į kepimo formą išteptą sviestu. Stiklinės dugnu suspausti pagrindą, suformuoti kraštelius. Pašauti į iki 175 C laipsnių įkaitintą orkaitę 10 minučių, tada ištraukti ir palikti atvėsti.

  3. Dubenyje elektriniu plakikliu išplakti kiaušinių trynius. Supilti žaliųjų citrinų sultis. Dar kartą išplakti. Viską su maišyti su miltais. Tuomet šią masę supilti ant pistacijų ir trupinių pagrindo, paviršių sulyginti mentele. Pašauti į orkaitę kepti dar 20 minučių. Palikti visiškai atvėsti.

  4. Supjaustyti pyragą kvadratėliais, pabarstyti cukraus pudra ir nutarkuota žaliųjų citrinų žievele.

Receptą atsiuntė Dorianas

Komentarai


Daugiau receptų