Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Plikytų sausainių tortas
AUTORIUS:
Martyna
Porcijų skaičius: 10
Paruošimo laikas: Apie 1 val.
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 10
500 gramų plikytų sausainių
250 gramų rikotos
250 gramų grietinėlės
500 gramų braškių
50 mililitrų braškių sirupo
150 gramų cukraus
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Apie 1 val.
1.
Plikytus sausainius perpjauti išilgai ir jais išdėlioti torto formos dugną. Braškių sirupą sumaišyti su vandeniu iki norimo saldumo ir šiuo sirupu apšlakstyti eklerus.
2.
Rikotą sumaišyti su cukrumi, išplakti grietinėlę ir ją įmaišyti į rikotą. Pagardinti citrinos sultimis bei vaniliniu cukrumi.
3.
Sūrio mase užpilti pirmą sluoksnį eklerų, padengti braškėmis, ant viršaus tiesti antrą jų sluoksnį, o ant šių - vėl sūrio masę. Sluoksniuoti iki norimo aukščio.
4.
Tortą atvėsinti prieš patiekiant.

Plikytų sausainių tortas

Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 10
Ingredientai:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Plikytus sausainius perpjauti išilgai ir jais išdėlioti torto formos dugną. Braškių sirupą sumaišyti su vandeniu iki norimo saldumo ir šiuo sirupu apšlakstyti eklerus.

  2. Rikotą sumaišyti su cukrumi, išplakti grietinėlę ir ją įmaišyti į rikotą. Pagardinti citrinos sultimis bei vaniliniu cukrumi.

  3. Sūrio mase užpilti pirmą sluoksnį eklerų, padengti braškėmis, ant viršaus tiesti antrą jų sluoksnį, o ant šių - vėl sūrio masę. Sluoksniuoti iki norimo aukščio.

  4. Tortą atvėsinti prieš patiekiant.

Receptą atsiuntė Martyna

Komentarai


Daugiau receptų