Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Prancūziški pyragėliai "Canneles"
AUTORIUS:
Čiop Čiop,
Porcijų skaičius: 4
Paruošimo laikas: Apie 1 val.
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 4
4 vienetai kiaušinių (2 baltymai ir du tryniai)
2 litrai pieno (riebus)
100 gramų kvietinių miltų
200 gramų cukraus
1 vienetas vanilės (ankštis, smulkinta)
80 mililitrų romo
25 gramai sviesto
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Apie 1 val.
1.
Į nedidelį prikaistuvį supilti pieną, sudėti sviestą ir kaitinti ant didelės liepsnos, kol užvirs. Dubenėlyje išplakti baltymus ir jų trynius, supilti miltus, suberti cukrų ir vėl viską išmaišyti. Dar karštą pieną supiltį į dubenį su kiaušinias, miltais ir cukrumi bei masę išplaktii. Leisti tešlai atvėsti,o tada sulpilti romą.
2.
Dubenį su paruošta tešla apdengti maistine plėvele, įdėiti į šaldytuvą ir palikti 24 valandoms.
3.
Įkaitinti orkaitę iki 190°C temperatūros. Kepimo formeles ištepti sviestu. Į kepimo formeles supilti paruoštą tešlą, paliekant apie 1 cm iki formelės viršaus. Kepti 30 minučių. Perkelti skardą su kepimo formomis į žemesnę orkaitės pakopą ir kepti dar pusvalandį.
4.
Groteles su pyragėliais ištraukti iš orkaitės IR leisti kelias minutes atvėsti. Pyragėlius išimti iš kepimo formelių ir patiekti.

Skanaus!

Prancūziški pyragėliai "Canneles"

Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 4
Ingredientai:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Į nedidelį prikaistuvį supilti pieną, sudėti sviestą ir kaitinti ant didelės liepsnos, kol užvirs. Dubenėlyje išplakti baltymus ir jų trynius, supilti miltus, suberti cukrų ir vėl viską išmaišyti. Dar karštą pieną supiltį į dubenį su kiaušinias, miltais ir cukrumi bei masę išplaktii. Leisti tešlai atvėsti,o tada sulpilti romą.

  2. Dubenį su paruošta tešla apdengti maistine plėvele, įdėiti į šaldytuvą ir palikti 24 valandoms.

  3. Įkaitinti orkaitę iki 190°C temperatūros. Kepimo formeles ištepti sviestu. Į kepimo formeles supilti paruoštą tešlą, paliekant apie 1 cm iki formelės viršaus. Kepti 30 minučių. Perkelti skardą su kepimo formomis į žemesnę orkaitės pakopą ir kepti dar pusvalandį.

  4. Groteles su pyragėliais ištraukti iš orkaitės IR leisti kelias minutes atvėsti. Pyragėlius išimti iš kepimo formelių ir patiekti.

    Skanaus!

Receptą atsiuntė Čiop Čiop

Komentarai


Daugiau receptų