Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Purūs virti varškėtukai
AUTORIUS:
Porcijų skaičius: 2
Paruošimo laikas: Apie 20 min.
Autorius apie receptą: Manieji varškės virtinukai pagaminti pagal truputį netradicinį receptą, kadangi vietoj cukraus naudojau cukraus pudrą, tad virtinukai pavyksta ypatingai purūs, minkšti ir Manieji varškės virtinukai pagaminti pagal truputį netradicinį receptą, kadangi vietoj cukraus naudojau cukraus pudrą, tad virtinukai pavyksta ypatingai purūs, minkšti ir tiesiog tirpstantys burnoje. Manau, mažiesiems tokie virtinukai ypač patiktų… (...daugiau) Liucija
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 2
200 gramų varškės
1 vienetas kiaušinių
5 valgomieji šaukštai miltai (+trupučio apvoliojimui)
4 valgomieji šaukštai cukraus pudros
1 arbatinis šaukštelis vanilinio cukraus
1 žiupsnelis druskos
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Apie 20 min.
1.
Visus ingredientus sudėkite į dubenį, sutrinkite šakute iki vientisos masės.
2.
Imkite po gabalą tešlos ir ant šiek tiek miltais pabarstyto stalo suformuokite storą virvelę. Ją supjaustykite nedideliais gabalėliais, dėkite ant miltais pabarstytos lentelės ar lėkštės.
3.
Nedideliame puode užvirkite vandenį, atsargiai sudėkite virtinukus. Kai visus sudėsite – pajundinkite puodą, kad virtinukai nesuliptų. Virkite apie 5 min., kol virtinukai sukietės. Patiekite su grietine, sviestu, cukrumi ar mėgstama uogiene.

Purūs virti varškėtukai

Recepto autorius: Manieji varškės virtinukai pagaminti pagal truputį netradicinį receptą, kadangi vietoj cukraus naudojau cukraus pudrą, tad virtinukai pavyksta ypatingai purūs, minkšti ir ( ...daugiau ) Liucija
Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 2
Ingredientai:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Visus ingredientus sudėkite į dubenį, sutrinkite šakute iki vientisos masės.

  2. Imkite po gabalą tešlos ir ant šiek tiek miltais pabarstyto stalo suformuokite storą virvelę. Ją supjaustykite nedideliais gabalėliais, dėkite ant miltais pabarstytos lentelės ar lėkštės.

  3. Nedideliame puode užvirkite vandenį, atsargiai sudėkite virtinukus. Kai visus sudėsite – pajundinkite puodą, kad virtinukai nesuliptų. Virkite apie 5 min., kol virtinukai sukietės. Patiekite su grietine, sviestu, cukrumi ar mėgstama uogiene.

Receptą atsiuntė Liucija

Komentarai


Daugiau receptų