Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Pyragas "Ryto rasa"
AUTORIUS:
Vita
Porcijų skaičius: 1
Paruošimo laikas: Apie 1 val.
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 1
200 gramų margarino
150 gramų cukraus
3 vienetai kiaušinių
150 gramų grietinės
3 valgomieji šaukštai pieno
300 gramų miltai
10 gramų kepimo miltelių
2 valgomieji šaukštai kakavos
Varškės kukuliams:
200 gramų varškės sūrio
3 valgomieji šaukštai cukraus
1 vienetas kiaušinių (tryniai)
6 valgomieji šaukštai kokosų (drožlės)
Kremui:
2 stiklinės pieno
1 vienetas kiaušinių
150 gramų cukraus
2 valgomieji šaukštai kvietinių miltų
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Apie 1 val.
1.
Gerai ištrinkite varškę, cukrų, kiaušinio trynį ir kokoso drožles. Iš gautos masės suvoliokite graikinio dydžio kukulius.Kukulius pusvalandžiui kiškit į šaldymo kamerą.
2.
Margariną ištrinkite su cukrumi.Ten pat dėkite kiaušinius bei likusį baltymą bei gerai išplakit. Supilkite pieną, dėkit grietinę, berkite miltus sumaišytus su kepimo milteliais bei gerai išmaišyt.
3.
Į aliejumi pateptą kepimo formą dėkit dalį tešlos. Į likusia tešlą dalį suberkite kakavos miltelius. Rudąją tešlą dėkit ant baltosios viršaus. Į tešlą įspauskit varškės kukulius. Kept 40 min. 180°C temp.
4.
Kremui. Išplakti kiaušinį su vaniliniu cukrumi ir cukrumi, suberti miltus, pieną ir dėkite puodą ant ugnies. Nuolat maišydami, virkit, kol kremas sutirštės. Ant iškepusio pyrago ir atvėsusio pilkit kremą ir pabarstyti kakavos milteliais.

Pyragas "Ryto rasa"

Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 1
Ingredientai: Varškės kukuliams: Kremui:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Gerai ištrinkite varškę, cukrų, kiaušinio trynį ir kokoso drožles. Iš gautos masės suvoliokite graikinio dydžio kukulius.Kukulius pusvalandžiui kiškit į šaldymo kamerą.

  2. Margariną ištrinkite su cukrumi.Ten pat dėkite kiaušinius bei likusį baltymą bei gerai išplakit. Supilkite pieną, dėkit grietinę, berkite miltus sumaišytus su kepimo milteliais bei gerai išmaišyt.

  3. Į aliejumi pateptą kepimo formą dėkit dalį tešlos. Į likusia tešlą dalį suberkite kakavos miltelius. Rudąją tešlą dėkit ant baltosios viršaus. Į tešlą įspauskit varškės kukulius. Kept 40 min. 180°C temp.

  4. Kremui. Išplakti kiaušinį su vaniliniu cukrumi ir cukrumi, suberti miltus, pieną ir dėkite puodą ant ugnies. Nuolat maišydami, virkit, kol kremas sutirštės. Ant iškepusio pyrago ir atvėsusio pilkit kremą ir pabarstyti kakavos milteliais.

Receptą atsiuntė Vita

Komentarai


Daugiau receptų