Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Pyragas su vyšniomis ir migdolų drožlėmis
AUTORIUS:
Jurgita
Porcijų skaičius: 6
Paruošimo laikas: Apie 1 val.
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 6
1 stiklinė miltai (dalį miltų galima pakeisti maltais migdolais)
3 vienetai kiaušinių
200 gramų vyšnių
180 gramų cukraus
160 gramų sviesto
100 gramų migdolų drožlių
1 valgomasis šaukštas cinamono (nebūtina)
1 arbatinis šaukštelis kepimo miltelių
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Apie 1 val.
1.
Kambario temperatūros sviestą išsukti elektriniu plaktuvu su cukrumi, vis įdedant po vieną, kambario temperatūros, kiaušinį. Plakti, kol sviestas bus purus ir gražus kaip kremas. Jei kiaušiniai bus šalti, tešla nesusiplaks į vientisą masę.
2.
Miltus persijoti su kepimo milteliais. Į sviesto masę berti miltus (ir maltus migdolus, jei naudojame), sumaišyti šaukštu. Tešla bus gana kietoka, neminkoma, bet nuo šaukšto lengvai nebėgs ir net nedribs, jei stipriai nepakratysite. Pagardinti cinamonu. Formą patepti sviestu, sudėti tešlą, išlyginti paviršių, suberti ir išlyginti uogas. Uogas šiek tiek įspausti į tešlą ir apibarstyti migdolų drožlėmis.
3.
Kepti apie 40 minučių, iki 180° C įkaitintojė orkaitėje. Skanaus!

Pyragas su vyšniomis ir migdolų drožlėmis

Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 6
Ingredientai:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Kambario temperatūros sviestą išsukti elektriniu plaktuvu su cukrumi, vis įdedant po vieną, kambario temperatūros, kiaušinį. Plakti, kol sviestas bus purus ir gražus kaip kremas. Jei kiaušiniai bus šalti, tešla nesusiplaks į vientisą masę.

  2. Miltus persijoti su kepimo milteliais. Į sviesto masę berti miltus (ir maltus migdolus, jei naudojame), sumaišyti šaukštu. Tešla bus gana kietoka, neminkoma, bet nuo šaukšto lengvai nebėgs ir net nedribs, jei stipriai nepakratysite. Pagardinti cinamonu. Formą patepti sviestu, sudėti tešlą, išlyginti paviršių, suberti ir išlyginti uogas. Uogas šiek tiek įspausti į tešlą ir apibarstyti migdolų drožlėmis.

  3. Kepti apie 40 minučių, iki 180° C įkaitintojė orkaitėje. Skanaus!

Receptą atsiuntė Jurgita

Komentarai


Daugiau receptų