Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Greiti pyragėliai su ananasų džemu
AUTORIUS:
Dorianas
Porcijų skaičius: 8
Paruošimo laikas: Apie 30 min.
Autorius apie receptą: Šitie pyragėliai niekuo nenusileidžia esamiems parduotuvėse. O kas nevartoja ar nemėgsta alkoholio - jo galima paprasčiausiai nedėti. Šitie pyragėliai niekuo nenusileidžia esamiems parduotuvėse. O kas nevartoja ar nemėgsta alkoholio - jo galima paprasčiausiai nedėti. Dorianas
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 8
500 gramų bemielės sluoksniuotos tešlos
400 gramų konservuotų ananasų
50 gramų cukraus
1 vienetas kiaušinių trynių
2 valgomieji šaukštai brendžio (arba konjako)
2 valgomieji šaukštai citrinų sultys
1 valgomasis šaukštas cukraus pudros
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Apie 30 min.
1.
Ananasus susmulkinti. Suberti į prikaistuvį, užpilti citrinų sultimis bei cukrumi ir kaitinti maišant, kol džemas sutirštės. Pagardinti brendžiu arba konjaku. Ir dar keletą minučių pakaitinti.
2.
Tešlą padalinti į lygius kvadratėlius. Kiekvieną sulenkti įstrižai trikampiu ir įpjauti šonus, paliekant apie centimetro dydžio neįpjautą gabalėlį prie trikampio viršūnės. Atlenkti trikampį ir patepti tešlos viršų plaktu tryniu.
3.
Pakelti dešinį kampelį ir priklijuoti jo galiuką ruošinuko centre.Taip priklijuoti ir kairįjį kamputį, suformuojant dvigubą krepšelį.
4.
Į duobutę įdėti džemo, tešlos viršų patepti plaktu tryniu ir kepti iki 200 laipsnių įkaitintoje orkaitėje apie 20 minučių. Iškepusius pabarstyti cukraus pudra.

Greiti pyragėliai su ananasų džemu

Recepto autorius: Šitie pyragėliai niekuo nenusileidžia esamiems parduotuvėse. O kas nevartoja ar nemėgsta alkoholio - jo galima paprasčiausiai nedėti. Dorianas
Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 8
Ingredientai:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Ananasus susmulkinti. Suberti į prikaistuvį, užpilti citrinų sultimis bei cukrumi ir kaitinti maišant, kol džemas sutirštės. Pagardinti brendžiu arba konjaku. Ir dar keletą minučių pakaitinti.

  2. Tešlą padalinti į lygius kvadratėlius. Kiekvieną sulenkti įstrižai trikampiu ir įpjauti šonus, paliekant apie centimetro dydžio neįpjautą gabalėlį prie trikampio viršūnės. Atlenkti trikampį ir patepti tešlos viršų plaktu tryniu.

  3. Pakelti dešinį kampelį ir priklijuoti jo galiuką ruošinuko centre.Taip priklijuoti ir kairįjį kamputį, suformuojant dvigubą krepšelį.

  4. Į duobutę įdėti džemo, tešlos viršų patepti plaktu tryniu ir kepti iki 200 laipsnių įkaitintoje orkaitėje apie 20 minučių. Iškepusius pabarstyti cukraus pudra.

Receptą atsiuntė Dorianas

Komentarai


Daugiau receptų