Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Rudeniškasis plovas su vištiena
AUTORIUS:
Eisvina
Porcijų skaičius: 2
Paruošimo laikas: Apie 1 val.
Autorius apie receptą: Kvapas, skonis, spalvos - tikrai primena atėjusį rudenį. Man labai patinka gaminti šį patiekalą, nes jam nereikia begalės produktų, užtenka vos kelių pagrindinių, kurie Kvapas, skonis, spalvos - tikrai primena atėjusį rudenį. Man labai patinka gaminti šį patiekalą, nes jam nereikia begalės produktų, užtenka vos kelių pagrindinių, kurie dažniausiai pas visus būna namuose. (...daugiau) Eisvina
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 2
700 gramų vištiena
500 mililitrų vandens
375 gramai ryžių
2 vienetai morkų
2 vienetai svogūnų
2 valgomieji šaukštai aliejaus
2 valgomieji šaukštai pomidorų padažo
3 skiltelės česnakų
1 saujelė prieskonių (vištienos, druską, pipirai, saldžiosios paprikos milteliai)
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Apie 1 val.
1.
Vištieną nuplauname, supjaustome kubeliais, pagardiname mėgstamais prieskoniais ir dedame į keptuvę su įkaitintu aliejumi. Kepame, kol gražiais apskrunda.
2.
Ryžius nuplauname ir dedame virti. Verdame apie 5 min. (nereikia pervirti, turi būti dar kieti, nes troškinantis dar suminkštės).
3.
Per tą laiką, kol kepa vištiena, supjaustome svogūną bei sutarkuojame morkas ir dedame kartu kepti su vištiena. Kai iškepa dedame vištieną į puodą, pilame vandens, kad apsemtų ją ir troškiname 15-20 min.
4.
Nulupame česnaką ir dedame kartu į puodą troškintis. Po 15-20 min, pilame išvirtus ryžius. Iškarto nemaišome.
5.
Kai jau pradeda kunkuliuoti, pamaišome, jei reikia įpilame daugiau vandens, dedame mėgstamą pomidorų padažą ir troškiname 30-40 min. Ragaujame. Skanaus. :)

Rudeniškasis plovas su vištiena

Recepto autorius: Kvapas, skonis, spalvos - tikrai primena atėjusį rudenį. Man labai patinka gaminti šį patiekalą, nes jam nereikia begalės produktų, užtenka vos kelių pagrindinių, kurie ( ...daugiau ) Eisvina
Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 2
Ingredientai:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Vištieną nuplauname, supjaustome kubeliais, pagardiname mėgstamais prieskoniais ir dedame į keptuvę su įkaitintu aliejumi. Kepame, kol gražiais apskrunda.

  2. Ryžius nuplauname ir dedame virti. Verdame apie 5 min. (nereikia pervirti, turi būti dar kieti, nes troškinantis dar suminkštės).

  3. Per tą laiką, kol kepa vištiena, supjaustome svogūną bei sutarkuojame morkas ir dedame kartu kepti su vištiena. Kai iškepa dedame vištieną į puodą, pilame vandens, kad apsemtų ją ir troškiname 15-20 min.

  4. Nulupame česnaką ir dedame kartu į puodą troškintis. Po 15-20 min, pilame išvirtus ryžius. Iškarto nemaišome.

  5. Kai jau pradeda kunkuliuoti, pamaišome, jei reikia įpilame daugiau vandens, dedame mėgstamą pomidorų padažą ir troškiname 30-40 min. Ragaujame. Skanaus. :)

Receptą atsiuntė Eisvina

Komentarai


Daugiau receptų