Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Saldžiarūgštė vištiena su morkų ir agurkų šiaudeliais
AUTORIUS:
Dorianas
Porcijų skaičius: 2
Paruošimo laikas: Daugiau nei 1 val.
Autorius apie receptą: Tai dar vienas mano šedevras, kurio skonis mane pavergė. Ir lengva, ir sotu. Ir saldu, ir rūgštu. Tiesiog tobula vakarienė. Tai dar vienas mano šedevras, kurio skonis mane pavergė. Ir lengva, ir sotu. Ir saldu, ir rūgštu. Tiesiog tobula vakarienė. Dorianas
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 2
500 gramų vištos filė
400 gramų saldžiarūgščio padažo (naudojau su ananasais)
3 vienetai morkų
1 vienetas ilgavaisių agurkų
3 valgomieji šaukštai rapsų aliejaus
2 vienetai svogūnų laiškų
2 skiltelės česnakų
1 saujelė kalendrų
2 žiupsneliai grūsti juodieji pipirai
šiek tiek druskos
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Daugiau nei 1 val.
1.
Vištieną supjaustyti plonomis juostelėmis, morkas ir agurką - plonais šiaudeliais, susmulkinti česnaką. Galite smulkinti daržovių pjaustykle - bus greičiau.
2.
Gilesnėje keptuvėje įkaitinti aliejų, suberti mėsą ir apkepti. Tuomet į puodą supilti saldžiarūgštį padažą ir ten suberti iškeptą mėsą.
3.
Keptuvėje pakepti morkas ir agurkus, pagardinti susmulkintu česnaku ir grūstais juodaisiais pipirais bei druska. Kepti tik tiek, kad per daug nesuminkštėtų - jie turi išlikti traškūs.
4.
Kai morkos ir agurkai apkeps, juos suberti į puodą su padažu ir mėsa. Tuomet užvirti puodą ir įberti susmulkintos kalendros ir svogūnų laiškų. Apie 10-15min. pavirti. Per tą laiką galima išsivirti ryžius.
5.
Patiekti kartu su ryžiais. Papuošti kalendros lapeliu.

Saldžiarūgštė vištiena su morkų ir agurkų šiaudeliais

Recepto autorius: Tai dar vienas mano šedevras, kurio skonis mane pavergė. Ir lengva, ir sotu. Ir saldu, ir rūgštu. Tiesiog tobula vakarienė. Dorianas
Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 2
Ingredientai:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Vištieną supjaustyti plonomis juostelėmis, morkas ir agurką - plonais šiaudeliais, susmulkinti česnaką. Galite smulkinti daržovių pjaustykle - bus greičiau.

  2. Gilesnėje keptuvėje įkaitinti aliejų, suberti mėsą ir apkepti. Tuomet į puodą supilti saldžiarūgštį padažą ir ten suberti iškeptą mėsą.

  3. Keptuvėje pakepti morkas ir agurkus, pagardinti susmulkintu česnaku ir grūstais juodaisiais pipirais bei druska. Kepti tik tiek, kad per daug nesuminkštėtų - jie turi išlikti traškūs.

  4. Kai morkos ir agurkai apkeps, juos suberti į puodą su padažu ir mėsa. Tuomet užvirti puodą ir įberti susmulkintos kalendros ir svogūnų laiškų. Apie 10-15min. pavirti. Per tą laiką galima išsivirti ryžius.

  5. Patiekti kartu su ryžiais. Papuošti kalendros lapeliu.

Receptą atsiuntė Dorianas

Komentarai


Daugiau receptų