Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Saldžiarūgštė vištiena su ryžiais
AUTORIUS:
Rita
Porcijų skaičius: 4
Paruošimo laikas: Apie 45 min.
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 4
0.5 skardinės ananasų (konservuoti)
1 kilogramas vištiena (sparneliai)
4 arbatiniai šaukšteliai sojos padažo
3 vienetai citrinų
2 žiupsneliai druskos
0.5 arbatinio šaukštelio medaus
šiek tiek pipirai
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Apie 45 min.
1.
Sparnelius supjaustyti į dvi dalis (maža kulšelė ir pats sparnelis), sudėti į gilų indą ir užpilti ananasų sultimis iš skardinės nuo konservuotų ananasų. Tada išspausti citrinos sultis, berti žiupsnelį druskos, pipirų, dėti pusė šaukštelio medaus ir sojos padažo. Viską gerai pamaišyti ir palikti marinuotis 1 - 2 val.
2.
Sudėti vištieną į kepimo skardą, užpilti marinatu ir kepti 175°C temp. orkaitėje, kol ims švelniai ruduoti viršus. Tada apversti ir taip pat kept,i kol pradės ruduoti. Likus 10 min. iki kepimo pabaigos, suberti ananasų gabalėlius (supjaustyti maždaug 1X1 cm kubeliais) ir uždarius palikti.
3.
Išvirti ryžius (be prieskonių).
4.
Vištieną patiekti su ryžiais, o juos pagardinti marinatu nuo vištienos.

Skanaus.

Saldžiarūgštė vištiena su ryžiais

Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 4
Ingredientai:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Sparnelius supjaustyti į dvi dalis (maža kulšelė ir pats sparnelis), sudėti į gilų indą ir užpilti ananasų sultimis iš skardinės nuo konservuotų ananasų. Tada išspausti citrinos sultis, berti žiupsnelį druskos, pipirų, dėti pusė šaukštelio medaus ir sojos padažo. Viską gerai pamaišyti ir palikti marinuotis 1 - 2 val.

  2. Sudėti vištieną į kepimo skardą, užpilti marinatu ir kepti 175°C temp. orkaitėje, kol ims švelniai ruduoti viršus. Tada apversti ir taip pat kept,i kol pradės ruduoti. Likus 10 min. iki kepimo pabaigos, suberti ananasų gabalėlius (supjaustyti maždaug 1X1 cm kubeliais) ir uždarius palikti.

  3. Išvirti ryžius (be prieskonių).

  4. Vištieną patiekti su ryžiais, o juos pagardinti marinatu nuo vištienos.

    Skanaus.

Receptą atsiuntė Rita

Komentarai


Daugiau receptų