Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Sausainiai su šokolado gabaliukais
AUTORIUS:
Gražina
Porcijų skaičius: 4
Paruošimo laikas: Apie 30 min.
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 4
300 gramų kvietinių miltų
2 kiaušinių
1 arbatinis šaukštelis sodos
2 arbatiniai šaukšteliai vandens (šiltas)
150 gramų šokoladas (pieniškas)
100 gramų sviesto
150 gramų cukraus
šiek tiek druskos
1 arbatinis šaukštelis vanilės
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Apie 30 min.
1.
Sviestą ištrinkite su cukrumi. Po vieną įmaišykite abu kiaušinius, supilkite su šiltu vandeniu sumaišytą sodą. Tada supilkite vanilę, įberkite druską ir gerai išmaišykite.
2.
Gabaliukais sukapokite bent 15 minučių šaldytuve palaikytą šokoladą. Juos kartu su miltais suberkite į tešlą ir gerai išmaišykite.
3.
Kabinkite po šaukštą tešlos ir dėkite ant kepimo popieriumi dengtos skardos. Palikite poros centimetrų tarpus, nes kepdami sausainiai plėsis. Tada dėkite juos kepti į 125°C temp. įkaitintą orkaitę 10 minučių.

Skanaus.

Sausainiai su šokolado gabaliukais

Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 4
Ingredientai:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Sviestą ištrinkite su cukrumi. Po vieną įmaišykite abu kiaušinius, supilkite su šiltu vandeniu sumaišytą sodą. Tada supilkite vanilę, įberkite druską ir gerai išmaišykite.

  2. Gabaliukais sukapokite bent 15 minučių šaldytuve palaikytą šokoladą. Juos kartu su miltais suberkite į tešlą ir gerai išmaišykite.

  3. Kabinkite po šaukštą tešlos ir dėkite ant kepimo popieriumi dengtos skardos. Palikite poros centimetrų tarpus, nes kepdami sausainiai plėsis. Tada dėkite juos kepti į 125°C temp. įkaitintą orkaitę 10 minučių.

    Skanaus.

Receptą atsiuntė Gražina

Komentarai


Daugiau receptų