Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Sausainiai su varške
AUTORIUS:
Dorianas
Porcijų skaičius: 18
Paruošimo laikas: Daugiau nei 1 val.
Autorius apie receptą: Šiam patiekalui pagaminti užtruksite labai nedaug laiko, o ir skonis bus puikus. Kam patinka razinos, galima įdėti jų. Tik tokiu atveju teks jas pamirkyti minutę verdančiame Šiam patiekalui pagaminti užtruksite labai nedaug laiko, o ir skonis bus puikus. Kam patinka razinos, galima įdėti jų. Tik tokiu atveju teks jas pamirkyti minutę verdančiame vandeny prieš sumaišant su varške. Šis receptas puikiai tiks kaip užkandis ant vaišių stalo ar šiaip vakare prie puodelio arbatos ar kavos. Jei neturite elektrinio trintuvo, varškę teks labai gerai išmaišyti šaukštu ir sutrinti. (...daugiau) Dorianas
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 18
2 pakeliai sausainių
600 gramų varškės
200 gramų sviesto
6 valgomieji šaukštai cukraus
2 valgomieji šaukštai citrinų sultys
1 arbatinis šaukštelis vanilinio cukraus
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Daugiau nei 1 val.
1.
Į dubenį sudėti varškę, supilti lydytą sviestą, cukrų, citrinos sultis ir vanilini cukrų. Rankiniu elektriniu trintuvu viską sutrinti iki vientisos masės, kad neliktų varškės grūdelių.
2.
Ant medinės lentelės išdėlioti pusę sausainių suformuojant kvadratą arba stačiakampį. Juos aptepti varškės kremu. Ant viršaus uždėti likusius sausainius, lengvai paspaudžiant.
3.
Skanėstą pridengti maistine plėvele ir dėti į šaldytuvą sustingti bent 1-2 valandoms (o dar geriau - nakčiai).

Sausainiai su varške

Recepto autorius: Šiam patiekalui pagaminti užtruksite labai nedaug laiko, o ir skonis bus puikus. Kam patinka razinos, galima įdėti jų. Tik tokiu atveju teks jas pamirkyti minutę verdančiame ( ...daugiau ) Dorianas
Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 18
Ingredientai:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Į dubenį sudėti varškę, supilti lydytą sviestą, cukrų, citrinos sultis ir vanilini cukrų. Rankiniu elektriniu trintuvu viską sutrinti iki vientisos masės, kad neliktų varškės grūdelių.

  2. Ant medinės lentelės išdėlioti pusę sausainių suformuojant kvadratą arba stačiakampį. Juos aptepti varškės kremu. Ant viršaus uždėti likusius sausainius, lengvai paspaudžiant.

  3. Skanėstą pridengti maistine plėvele ir dėti į šaldytuvą sustingti bent 1-2 valandoms (o dar geriau - nakčiai).

Receptą atsiuntė Dorianas

Komentarai


Daugiau receptų