Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Sičuano virta jautiena (Shui Zhu Niu Rou)
AUTORIUS:
Dorianas
Porcijų skaičius: 2
Paruošimo laikas: Apie 45 min.
Autorius apie receptą: Tai gerai žinomas Kinijos virtuvės patiekalas. Jei turite galimybę gauti Sičuano pipirų, galima naudoti juos vietoj čili pipirų, bus gerokai aštriau ir unikaliau. Šis Tai gerai žinomas Kinijos virtuvės patiekalas. Jei turite galimybę gauti Sičuano pipirų, galima naudoti juos vietoj čili pipirų, bus gerokai aštriau ir unikaliau. Šis patiekalas iš tikrųjų lengvai pagaminamas ir švelniai aštrokas. Jei norisi daugiau aštrumo, galima berti daugiau maltos aitriosios paprikos. Prie šio patiekalo puikiai tiks patiekti ryžius ar salotas. (...daugiau) Dorianas
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 2
300 gramų jautienos
1 žiupsnelis druskos
1 arbatinis šaukštelis ryžių acto
1 arbatinis šaukštelis sojos padažo (tamsusis)
1 vienetas kiaušinių
3 skiltelės česnakų
1 saujelė aitriųjų paprikų
2 arbatiniai šaukšteliai vandens
1 arbatinis šaukštelis krakmolo
1 arbatinis šaukštelis sazemų aliejaus
1 arbatinis šaukštelis malto imbiero
1 arbatinis šaukštelis maltos aitriosios paprikos
500 mililitrų vandens (virimui)
Kepimui:
2 arbatiniai šaukšteliai aliejaus
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Apie 45 min.
1.
Supjaustyti mėsą gabalėliais arba juostelėmis. Dėti į dubenėlį ir užpilti actu, berti druskos, pilti sojų padažo, įmušti kiaušininį, berti krakmolą ir 2 šaukštelius vandens bei sezamų aliejaus. Gerai išminkyti.
2.
Aitrias paprikas susmulkinti ir pakaitinti keptuvėje aliejuje.
3.
Į puodą pilti vandenį, dėti česnakus (susmulkintus), imbierą ir aitriosios paprikos miltelius. Pakaitinti, kol užvirs. Sudėti mėsą ir troškinti apie pusvalandį.

Sičuano virta jautiena (Shui Zhu Niu Rou)

Recepto autorius: Tai gerai žinomas Kinijos virtuvės patiekalas. Jei turite galimybę gauti Sičuano pipirų, galima naudoti juos vietoj čili pipirų, bus gerokai aštriau ir unikaliau. Šis ( ...daugiau ) Dorianas
Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 2
Ingredientai: Kepimui:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Supjaustyti mėsą gabalėliais arba juostelėmis. Dėti į dubenėlį ir užpilti actu, berti druskos, pilti sojų padažo, įmušti kiaušininį, berti krakmolą ir 2 šaukštelius vandens bei sezamų aliejaus. Gerai išminkyti.

  2. Aitrias paprikas susmulkinti ir pakaitinti keptuvėje aliejuje.

  3. Į puodą pilti vandenį, dėti česnakus (susmulkintus), imbierą ir aitriosios paprikos miltelius. Pakaitinti, kol užvirs. Sudėti mėsą ir troškinti apie pusvalandį.

Receptą atsiuntė Dorianas

Komentarai


Daugiau receptų