Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Silkė su moliūgais
AUTORIUS:
Gintarė
Porcijų skaičius: 6
Paruošimo laikas: Apie 30 min.
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 6
600 gramų moliūgų
šiek tiek aliejaus
šiek tiek druskos
1 skardinė padažo (daržovėms)
1 vienetas porų
1 sauja grybų (džiovinti)
1 sauja žalumynų (petražolės ir krapai)
1 sauja laiškinių česnakų
400 gramų silkių (file)
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Apie 30 min.
1.
Nulupame ir išskobiame moliūgą. Pusę jo supjaustome mažais kvadratėliais. Dedame į skardą, pabarstome druska, pašlakstome aliejumi ir kepame 200 laipsnių orkaitėje apie 15 - 20 min.
2.
Kitą pusę moliūgo sutarkuojame burokine tarka. Dedame į įkaitintą keptuvę su pora šaukštų aliejaus. Troškiname apie 2 min. ir dedame daržovių padažo. Šiek tiek pakaitiname ir išjungiame.
3.
Smulkiai supjaustome porą. Dedame į įkaitintą keptuvę su aliejumi ir troškiname porus, kol šie suminkštės.
4.
Džiovintus grybus užpilame karštu vandeniu ir leidžiame išbrinkti. Išbrinkusius grybus smulkiai supjaustome ir dedame į keptuvę su ištroškintais porais ir dar šiek tiek pakepame. Išjungiame keptuvę ir dedame susmulkintus krapus, laiškinius česnakus ir petražoles.
5.
Į taureles (galite dėti ir kitur) pirmiausia dedame moliūgų ir daržovių padažo, tuomet porus ir grybus, silkės ir ant viršaus keptų moliūgų. Papuošiame žalumynais.

Silkė su moliūgais

Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 6
Ingredientai:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Nulupame ir išskobiame moliūgą. Pusę jo supjaustome mažais kvadratėliais. Dedame į skardą, pabarstome druska, pašlakstome aliejumi ir kepame 200 laipsnių orkaitėje apie 15 - 20 min.

  2. Kitą pusę moliūgo sutarkuojame burokine tarka. Dedame į įkaitintą keptuvę su pora šaukštų aliejaus. Troškiname apie 2 min. ir dedame daržovių padažo. Šiek tiek pakaitiname ir išjungiame.

  3. Smulkiai supjaustome porą. Dedame į įkaitintą keptuvę su aliejumi ir troškiname porus, kol šie suminkštės.

  4. Džiovintus grybus užpilame karštu vandeniu ir leidžiame išbrinkti. Išbrinkusius grybus smulkiai supjaustome ir dedame į keptuvę su ištroškintais porais ir dar šiek tiek pakepame. Išjungiame keptuvę ir dedame susmulkintus krapus, laiškinius česnakus ir petražoles.

  5. Į taureles (galite dėti ir kitur) pirmiausia dedame moliūgų ir daržovių padažo, tuomet porus ir grybus, silkės ir ant viršaus keptų moliūgų. Papuošiame žalumynais.

Receptą atsiuntė Gintarė

Komentarai


Daugiau receptų