Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Šokoladinis lazdyno riešutų pyragas
AUTORIUS:
Rūta
Porcijų skaičius: 10
Paruošimo laikas: Daugiau nei 1 val.
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 10
200 gramų lazdyno reišutų
200 gramų šokoladas (juodasis)
200 gramų sviesto
1 stiklinė cukraus
4 vienetai kiaušinių
2 arbatiniai šaukšteliai kakavos
0.5 stiklinės kvietinių miltų
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Daugiau nei 1 val.
1.
Sumalti riešutus. Ištirpinti šokoladą karšto vandens pagalba. Išsukti sviestą ir cukrų. Atskirti kiaušinių baltymus nuo trynių. Į sviestinę masę sudėti, nuolat plakant, vieną po kito kiaušinių trynius.
2.
Įmaišyti šokoladą, kakavą, riešutus ir miltus. Išplakti kiaušinių baltymus iki standžių putų. Jas pamažu sudėti, švelniai maišant, į šokolado masę.
3.
Iškloti formos dugną ir kraštus kepamuoju popieriumi, supilti tešlą į formą ir kepti apie 1 valandą. Patiekti su vaniliniais ledais.

Šokoladinis lazdyno riešutų pyragas

Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 10
Ingredientai:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Sumalti riešutus. Ištirpinti šokoladą karšto vandens pagalba. Išsukti sviestą ir cukrų. Atskirti kiaušinių baltymus nuo trynių. Į sviestinę masę sudėti, nuolat plakant, vieną po kito kiaušinių trynius.

  2. Įmaišyti šokoladą, kakavą, riešutus ir miltus. Išplakti kiaušinių baltymus iki standžių putų. Jas pamažu sudėti, švelniai maišant, į šokolado masę.

  3. Iškloti formos dugną ir kraštus kepamuoju popieriumi, supilti tešlą į formą ir kepti apie 1 valandą. Patiekti su vaniliniais ledais.

Receptą atsiuntė Rūta

Komentarai


Daugiau receptų