Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Šokoladinis varškės pyragas
AUTORIUS:
Dorianas
Porcijų skaičius: 8
Paruošimo laikas: Apie 45 min.
Autorius apie receptą: Labai lengvai ir greitai pagaminamas, švelnaus kakavos skonio pyragas. Kai norisi kažko saldaus čia ir dabar - tai puikus pasirinkimas. Labai lengvai ir greitai pagaminamas, švelnaus kakavos skonio pyragas. Kai norisi kažko saldaus čia ir dabar - tai puikus pasirinkimas. Dorianas
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 8
250 gramų kreminės varškės
150 gramų cukraus
100 gramų sviesto (kambario temperatūros)
3 vienetai kiaušinių
75 gramai miltai
75 gramai kakavos
1 valgomasis šaukštas cukraus pudros
1 arbatinis šaukštelis kepimo miltelių
1 arbatinis šaukštelis vanilinio cukraus
1 žiupsnelis druskos
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Apie 45 min.
1.
Miltus sumaišyti su kepimo milteliais ir persijoti.
2.
Varškę sutrinti su paprastu bei vaniliniu cukrumi į vientisą masę, įmušti kiaušinius ir išplakti. Įmaišyti 90 g kambario temperatūros sviesto, suberti kakavą ir su kepimo milteliais nusijotus miltus.
3.
20 cm (galima naudoti ir 23 - 24 cm) skersmens kepimo formą patepti likusiu sviestu ir sukrėsti tešlą. Išlyginti paviršių. Kepti 180 C laipsnių temperatūros įkaitintoje orkaitėje apie 40 minučių. Patikrinti įbedus medinį pagaliuką, ar gerai iškepė. Jei pagaliukas švarus, neaplipęs tešla, reiškia pyragas jau iškepė. Jei ne, kepti dar 5 minutes ir vėl tikrinti.
4.
Ataušinti ant grotelių, pabarstyti milteliniu cukrumi ir skanauti.

Šokoladinis varškės pyragas

Recepto autorius: Labai lengvai ir greitai pagaminamas, švelnaus kakavos skonio pyragas. Kai norisi kažko saldaus čia ir dabar - tai puikus pasirinkimas. Dorianas
Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 8
Ingredientai:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Miltus sumaišyti su kepimo milteliais ir persijoti.

  2. Varškę sutrinti su paprastu bei vaniliniu cukrumi į vientisą masę, įmušti kiaušinius ir išplakti. Įmaišyti 90 g kambario temperatūros sviesto, suberti kakavą ir su kepimo milteliais nusijotus miltus.

  3. 20 cm (galima naudoti ir 23 - 24 cm) skersmens kepimo formą patepti likusiu sviestu ir sukrėsti tešlą. Išlyginti paviršių. Kepti 180 C laipsnių temperatūros įkaitintoje orkaitėje apie 40 minučių. Patikrinti įbedus medinį pagaliuką, ar gerai iškepė. Jei pagaliukas švarus, neaplipęs tešla, reiškia pyragas jau iškepė. Jei ne, kepti dar 5 minutes ir vėl tikrinti.

  4. Ataušinti ant grotelių, pabarstyti milteliniu cukrumi ir skanauti.

Receptą atsiuntė Dorianas

Komentarai


Daugiau receptų