Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Sumuštinis „Monte Cristo“
AUTORIUS:
Porcijų skaičius: 2
Paruošimo laikas: Apie 30 min.
Autorius apie receptą: Sumuštiniui pagaminti naudokite mėgstamą kumpį (tiks tiek kiauliena, kalakutiena ar vištiena) ir mėgstamą šviesų sūrį (tačiau paprasčiausia ir turbūt skaniausia su Sumuštiniui pagaminti naudokite mėgstamą kumpį (tiks tiek kiauliena, kalakutiena ar vištiena) ir mėgstamą šviesų sūrį (tačiau paprasčiausia ir turbūt skaniausia su sūriu skirtu sumuštiniams). Manau rasite sau labiausiai patinkantį sumuštinio variantą ir galėsite mėgautis puikiu skoniu. (...daugiau) Liucija
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 2
6 riekės forminės duonos (balta)
4 riekės virto kumpio
4 riekės fermentinio sūrio (geriausia sūrio sumuštiniams)
7 arbatiniai šaukšteliai majonezo
3.5 arbatinio šaukštelio grūdėtųjų garstyčių
2 vienetai kiaušinių (plakiniui)
4 valgomieji šaukštai pieno (plakiniui)
2 valgomieji šaukštai sviesto (kepimui)
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Apie 30 min.
1.
Majonezą ir garstyčias sumaišome viename indelyje.
2.
Ant vienos batono riekės pusės užtepame majonezo-garstyčių padažo. Uždedame vieną kumpio riekę ir vieną sūrio riekę. Ant kitos batono riekės taip pat užtepame majonezo-garstyčių padažo, dedame batono riekę (puse su padažu) ant sūrio, tada vėl užtepame majonezo, vėl dedame kumpio ir sūrio riekeles. Užtepame padažu dar vieną batono riekę ir dedame (puse su padažu) ant sūrio. Jeigu kumpio ar sūrio krašteliai išlindę, tuomet juos nupjaukite. Tokiu pat būdu sutepame antrąjį sumuštinį.
3.
Dubenėlyje suplakame kiaušinius su pienu.
4.
Keptuvėje ant silpnos ugnies įkaitiname 1 v. š. sviesto.
5.
Imame vieną sumuštinį, pamirkome visas puses kiaušinių-pieno plakinyje. Dedame sumuštinį į keptuvę ir kepiname, kol gražiai apskrunda. Tada atsargiai apverčiame ant kitos pusės ir kepiname, kol apskrunda. Pabaigoje, prilaikydami sumuštinį, trumpai pakepiname sumuštinio šonus. Taip pat iškepame ir antrąjį sumuštinį. Iškart patiekiame. Skanaus!

Sumuštinis „Monte Cristo“

Recepto autorius: Sumuštiniui pagaminti naudokite mėgstamą kumpį (tiks tiek kiauliena, kalakutiena ar vištiena) ir mėgstamą šviesų sūrį (tačiau paprasčiausia ir turbūt skaniausia su ( ...daugiau ) Liucija
Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 2
Ingredientai:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Majonezą ir garstyčias sumaišome viename indelyje.

  2. Ant vienos batono riekės pusės užtepame majonezo-garstyčių padažo. Uždedame vieną kumpio riekę ir vieną sūrio riekę. Ant kitos batono riekės taip pat užtepame majonezo-garstyčių padažo, dedame batono riekę (puse su padažu) ant sūrio, tada vėl užtepame majonezo, vėl dedame kumpio ir sūrio riekeles. Užtepame padažu dar vieną batono riekę ir dedame (puse su padažu) ant sūrio. Jeigu kumpio ar sūrio krašteliai išlindę, tuomet juos nupjaukite. Tokiu pat būdu sutepame antrąjį sumuštinį.

  3. Dubenėlyje suplakame kiaušinius su pienu.

  4. Keptuvėje ant silpnos ugnies įkaitiname 1 v. š. sviesto.

  5. Imame vieną sumuštinį, pamirkome visas puses kiaušinių-pieno plakinyje. Dedame sumuštinį į keptuvę ir kepiname, kol gražiai apskrunda. Tada atsargiai apverčiame ant kitos pusės ir kepiname, kol apskrunda. Pabaigoje, prilaikydami sumuštinį, trumpai pakepiname sumuštinio šonus. Taip pat iškepame ir antrąjį sumuštinį. Iškart patiekiame. Skanaus!

Receptą atsiuntė Liucija

Komentarai


Daugiau receptų