Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Tarta su aguonomis ir baltuoju šokoladu
AUTORIUS:
Dorianas
Porcijų skaičius: 10
Autorius apie receptą: Tai labai šventiškas desertas skirtas Kalėdoms ir Naujiesiems Metams. Jį pagaminti prireiks kantrybės, bet jis to vertas visomis prasmėmis. Geriausia jį gaminti Kūčių Tai labai šventiškas desertas skirtas Kalėdoms ir Naujiesiems Metams. Jį pagaminti prireiks kantrybės, bet jis to vertas visomis prasmėmis. Geriausia jį gaminti Kūčių vakare, kad per naktį spėtų sustingti iki Kalėdų ryto. Rinktis galima visokias uogas, ne vien vyšnias, tiesiog aš tik tokių radau. Tiks ir spanguolės, ir avietės ir bet kokios smulkios raudonos uogos. (...daugiau) Dorianas
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 10
150 gramų vyšnių
50 gramų cukraus pudros
Tešlai:
125 gramai kvietinių miltų
75 gramai sviesto
45 gramai cukraus pudros
1 vienetas kiaušinių trynių
1 žiupsnelis druskos
Įdarui:
150 gramų aguonų (maltos)
150 mililitrų pieno
30 gramų maltų migdolų
25 gramai cukraus
25 gramai sviesto
1 vienetas kiaušinių baltymų
1 arbatinis šaukštelis vanilės ekstraktas
Kremui:
125 mililitrai plakamoji grietinėlė (plaktos)
100 gramų baltojo šokolado
70 gramų maskarponės sūrio
2 arbatiniai šaukšteliai citrinų sultys
5 gramai želatinos
PARUOŠIMO BŪDAS:
1.
Ištirpdyti sviestą su sutrinti su miltais, cukraus pudra bei druska. Įmaišyti trynį ir užminkyti tešlą. Jei reikia įlieti 1-2 v. š. vandens. Susukti į maistinę plėvelę ir padėti į šaldytuvą pusvalandžiui.
2.
Aguonas berti į dubenėlį, užpilti karštu pienu ir pabrinkinti 10 minučių. Tada įmaišyti ištirpintą sviestą, cukrų, migdolus, vanilę, baltymą ir išsukti iki vientisumo.
3.
Atvėsusią tešlą dėti ant kepimo popieriaus ir iškočioti į 3-5mm storio lakštą. Dėti į kepimo formą ir suformuoti lygų dugną bei kraštelius. Subadyti dugną šakute ir 5 minutes palaikyti ruošinį šaldiklyje.
4.
Kepti pagrindą iki 200C laipsnių įkaitintoje orkaitėje, kol gražiai pagels. Apie 10 minučių. Tada sumažinti temperatūrą iki 180 C, ant pagrindo lygių sluoksniu paskleisti aguonų įdarą ir kepti dar 25 minutes. Ataušinti ant grotelių.
5.
Garų vonelėje išlydyti šokoladą, krėsti sūrį ir kaitinant maišyti iki vientisumo.
6.
Želatiną išbrinkinti šaltame vandenyje, nuspausti ir kartu su citrinų sultimis įmaišyti į dar šiltą šokoladą. Ataušinti jį iki kambario temperatūros ir atsargiai įmaišyti į standžias grietinėlės putas.
7.
Aptepti kremu pyragą, ant viršaus išdėlioti uogas, jas šiek tiek įspausti į kremą. Sustingdyti pyragą šaldytuve per naktį. Tada pabarstyti cukraus pudros ant uogų ir tiekti.

Tarta su aguonomis ir baltuoju šokoladu

Recepto autorius: Tai labai šventiškas desertas skirtas Kalėdoms ir Naujiesiems Metams. Jį pagaminti prireiks kantrybės, bet jis to vertas visomis prasmėmis. Geriausia jį gaminti Kūčių ( ...daugiau ) Dorianas
Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Porcijų skaičius: 10
Ingredientai: Tešlai: Įdarui: Kremui:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Ištirpdyti sviestą su sutrinti su miltais, cukraus pudra bei druska. Įmaišyti trynį ir užminkyti tešlą. Jei reikia įlieti 1-2 v. š. vandens. Susukti į maistinę plėvelę ir padėti į šaldytuvą pusvalandžiui.

  2. Aguonas berti į dubenėlį, užpilti karštu pienu ir pabrinkinti 10 minučių. Tada įmaišyti ištirpintą sviestą, cukrų, migdolus, vanilę, baltymą ir išsukti iki vientisumo.

  3. Atvėsusią tešlą dėti ant kepimo popieriaus ir iškočioti į 3-5mm storio lakštą. Dėti į kepimo formą ir suformuoti lygų dugną bei kraštelius. Subadyti dugną šakute ir 5 minutes palaikyti ruošinį šaldiklyje.

  4. Kepti pagrindą iki 200C laipsnių įkaitintoje orkaitėje, kol gražiai pagels. Apie 10 minučių. Tada sumažinti temperatūrą iki 180 C, ant pagrindo lygių sluoksniu paskleisti aguonų įdarą ir kepti dar 25 minutes. Ataušinti ant grotelių.

  5. Garų vonelėje išlydyti šokoladą, krėsti sūrį ir kaitinant maišyti iki vientisumo.

  6. Želatiną išbrinkinti šaltame vandenyje, nuspausti ir kartu su citrinų sultimis įmaišyti į dar šiltą šokoladą. Ataušinti jį iki kambario temperatūros ir atsargiai įmaišyti į standžias grietinėlės putas.

  7. Aptepti kremu pyragą, ant viršaus išdėlioti uogas, jas šiek tiek įspausti į kremą. Sustingdyti pyragą šaldytuve per naktį. Tada pabarstyti cukraus pudros ant uogų ir tiekti.

Receptą atsiuntė Dorianas

Komentarai


Daugiau receptų