Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Tiršta pievagrybių sriuba su lydytu sūreliu
AUTORIUS:
Porcijų skaičius: 4
Paruošimo laikas: Apie 45 min.
Autorius apie receptą: Sriubos pagaminimui prireiks pievagrybių ir kreminio sūrio. Daržoves galite naudoti pagal savo nuožiūrą. Čia dar labai tiktų papildomai įdėti morkos, bulvės. Jei nenorite Sriubos pagaminimui prireiks pievagrybių ir kreminio sūrio. Daržoves galite naudoti pagal savo nuožiūrą. Čia dar labai tiktų papildomai įdėti morkos, bulvės. Jei nenorite naudoti pieno, įpilkite daugiau vandens. Sriubą taip pat galite gardinti šviežiais krapais. (...daugiau) Liucija
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 4
3 stiklinės vandens
350 gramų pievagrybių
200 gramų lydyto sūrelio
0.5 stiklinės pieno
1 vienetas svogūnų (didelis)
3 valgomieji šaukštai sviesto
2 valgomieji šaukštai kvietinių miltų
2 skiltelės česnakų (didelės)
1 vienetas daržovių sultinio (kubelis)
šiek tiek druskos
šiek tiek malti juodieji pipirai
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Apie 45 min.
1.
Svogūną ir česnaką nulupame, susmulkiname. Pievagrybius supjaustome griežinėliais. Pasiliekame mažą saujelę.
2.
Keptuvėje įkaitiname sviestą ant vidutinės ugnies, sudedame svogūną, pakepiname, kol suminkštėja. Tada sudedame česnaką, pakepiname dar minutę. Sudedame pievagrybius, kepiname, kol šie suminkštėja, pagardiname druska, pipirais. Apibarstome miltais ir išmaišome.
3.
Į puodą supilame vandenį, sudedame apkepintas daržoves, grybus, sultinio kubelį, išmaišome. Verdame apie 20 minučių ant vidutinės aukštesnės ugnies. Po to supilame pieną, pakaitiname kelias minutes ir sudedame lydytą sūrelį. Gerai išmaišome. Pakaitiname dar kelias minutes. Pagardiname druska pagal skonį.
4.
Truputį daugiau nei pusę sriubos sutriname trintuvu ir po to vėl sumaišome su likusia sriuba.
5.
Atidėtus pievagrybių griežinėlius pakepiname ant sviesto ar aliejaus. Juos uždedame ant, supilstytos į dubenėlius, sriubos. Dar galite apibarstyti saulėgrąžų sėklomis ir šviežiomis petražolėmis. Skanumėlis!

Tiršta pievagrybių sriuba su lydytu sūreliu

Recepto autorius: Sriubos pagaminimui prireiks pievagrybių ir kreminio sūrio. Daržoves galite naudoti pagal savo nuožiūrą. Čia dar labai tiktų papildomai įdėti morkos, bulvės. Jei nenorite ( ...daugiau ) Liucija
Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 4
Ingredientai:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Svogūną ir česnaką nulupame, susmulkiname. Pievagrybius supjaustome griežinėliais. Pasiliekame mažą saujelę.

  2. Keptuvėje įkaitiname sviestą ant vidutinės ugnies, sudedame svogūną, pakepiname, kol suminkštėja. Tada sudedame česnaką, pakepiname dar minutę. Sudedame pievagrybius, kepiname, kol šie suminkštėja, pagardiname druska, pipirais. Apibarstome miltais ir išmaišome.

  3. Į puodą supilame vandenį, sudedame apkepintas daržoves, grybus, sultinio kubelį, išmaišome. Verdame apie 20 minučių ant vidutinės aukštesnės ugnies. Po to supilame pieną, pakaitiname kelias minutes ir sudedame lydytą sūrelį. Gerai išmaišome. Pakaitiname dar kelias minutes. Pagardiname druska pagal skonį.

  4. Truputį daugiau nei pusę sriubos sutriname trintuvu ir po to vėl sumaišome su likusia sriuba.

  5. Atidėtus pievagrybių griežinėlius pakepiname ant sviesto ar aliejaus. Juos uždedame ant, supilstytos į dubenėlius, sriubos. Dar galite apibarstyti saulėgrąžų sėklomis ir šviežiomis petražolėmis. Skanumėlis!

Receptą atsiuntė Liucija

Komentarai


Daugiau receptų