Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Torčiukai stiklinaitėse su vaisiais ir medučiu
AUTORIUS:
Regina
Porcijų skaičius: 7
Paruošimo laikas: Daugiau nei 1 val.
Autorius apie receptą: Kai reikia torto, o laiko jį dailiai gaminti nėra, kodėl gi nepasigaminus daug mini torčiukų - viskas jau porcijomis suskirstyta iš karto! Kas negali vartoti ar nemėgsta medaus, Kai reikia torto, o laiko jį dailiai gaminti nėra, kodėl gi nepasigaminus daug mini torčiukų - viskas jau porcijomis suskirstyta iš karto! Kas negali vartoti ar nemėgsta medaus, galima jį keisti sutirštintu pienu! (...daugiau) Regina
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 7
400 gramų plakamoji grietinėlė
300 mililitrų vandens (želatinai)
200 gramų sausainių (naudojau "Belvita" su šokolado gabaliukais)
180 gramų varškės (pusriebė)
180 gramų graikiško jogurto
3 vienetai nektarinų
3 vienetai kivių (nulupti)
1 vienetas citrinų
3 valgomieji šaukštai medaus (šviežias skystas)
2 valgomieji šaukštai vanilinio cukraus
15 gramų želatinos
1 valgomasis šaukštas cukraus (vandeniui)
1 žiupsnelis maltos ciberžolės
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Daugiau nei 1 val.
1.
Kivius ir nektarinus supjaustyti plonais griežinėliais ir pasaldintame vandenyje (pilti nedaug) pavirti apie 4 min. Dar kelias minutes palaikyti uždengtame puodel. Vaisiai bus minkšti, o ir kivių priešiškos savybės žele stingimui bus anuliuotos. (žali kiviai žele neleidžia sustingti). Vaisius išgriebti iš vandens ir atvėsinti.
2.
Želatiną užpilkite šaltu vandeniu ir palikite 20 min., kad išbrinktų. Išbrinkusią reikia ištirpinti vandens garų vonelėje. Indelį su želatina uždėkite ant puodo su lėtai verdančiu vandeniu, kad indelio dugnas nesiektų vandens. Nuolat maišant, kaitinkite (neužvirinkite). Ištirpintą želatiną palikite atvėsti, tačiau, ji turi išlikti vos šilta, nepradėjusi ar tik vos pradėjusi stingti.
3.
Kiekvieną vaisiaus dalelę kiek patepti želatina ir prilipinti prie stiklinės sienelių.
4.
Grietinėlę išplakti su vaniliniu cukrumi, sudėti varškę, jogurtą, medaus 2 šaukštus. Išmaišyti, įspausti pusę citrinos sulčių ir vėl išmaišyti. Maišant, po truputį supilti du trečdalius želatinos (trečdalį jos pasilikti geltonam sluoksniui).
5.
Likusius apvirtus vaisus sutrinti su šaukštu medaus, citrinos cultimis, ciberžole, galima dėti ir vanilinio cukraus, imbiero. Atsargiai, maišant, supilt likusią želatiną.
6.
Sausainius sulaužyti gabaliukais.
7.
Sluoksniuoti torčiukus - dėti balto kremo, laužytų sausainiukų, vėl kremo, sausainiukų, balto kremo. Kiek pašaldyti.
8.
Tuomet užpilti geltonu sluoksniu. Skanaus!

Torčiukai stiklinaitėse su vaisiais ir medučiu

Recepto autorius: Kai reikia torto, o laiko jį dailiai gaminti nėra, kodėl gi nepasigaminus daug mini torčiukų - viskas jau porcijomis suskirstyta iš karto! Kas negali vartoti ar nemėgsta medaus, ( ...daugiau ) Regina
Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 7
Ingredientai:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Kivius ir nektarinus supjaustyti plonais griežinėliais ir pasaldintame vandenyje (pilti nedaug) pavirti apie 4 min. Dar kelias minutes palaikyti uždengtame puodel. Vaisiai bus minkšti, o ir kivių priešiškos savybės žele stingimui bus anuliuotos. (žali kiviai žele neleidžia sustingti). Vaisius išgriebti iš vandens ir atvėsinti.

  2. Želatiną užpilkite šaltu vandeniu ir palikite 20 min., kad išbrinktų. Išbrinkusią reikia ištirpinti vandens garų vonelėje. Indelį su želatina uždėkite ant puodo su lėtai verdančiu vandeniu, kad indelio dugnas nesiektų vandens. Nuolat maišant, kaitinkite (neužvirinkite). Ištirpintą želatiną palikite atvėsti, tačiau, ji turi išlikti vos šilta, nepradėjusi ar tik vos pradėjusi stingti.

  3. Kiekvieną vaisiaus dalelę kiek patepti želatina ir prilipinti prie stiklinės sienelių.

  4. Grietinėlę išplakti su vaniliniu cukrumi, sudėti varškę, jogurtą, medaus 2 šaukštus. Išmaišyti, įspausti pusę citrinos sulčių ir vėl išmaišyti. Maišant, po truputį supilti du trečdalius želatinos (trečdalį jos pasilikti geltonam sluoksniui).

  5. Likusius apvirtus vaisus sutrinti su šaukštu medaus, citrinos cultimis, ciberžole, galima dėti ir vanilinio cukraus, imbiero. Atsargiai, maišant, supilt likusią želatiną.

  6. Sausainius sulaužyti gabaliukais.

  7. Sluoksniuoti torčiukus - dėti balto kremo, laužytų sausainiukų, vėl kremo, sausainiukų, balto kremo. Kiek pašaldyti.

  8. Tuomet užpilti geltonu sluoksniu. Skanaus!

Receptą atsiuntė Regina

Komentarai


Daugiau receptų