Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Tortas „Braškių ir kivi tango“
AUTORIUS:
Laima
Porcijų skaičius: 10
Paruošimo laikas: Daugiau nei 1 val.
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 10
2 vienetai kiaušinių
450 gramų cukraus
2 valgomieji šaukštai vanilinio cukraus
2 valgomieji šaukštai miltai
40 gramų želatinos
300 mililitrų vandens
200 mililitrų grietinėlės
100 gramų varškės
4 vienetai kivių
200 gramų braškių
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Daugiau nei 1 val.
1.
Biskvitui gerai išplakti 2 kiaušinių trynius su 2 v/š cukraus ir 1 v/š vanilinio cukraus, supilti 2 v/š miltų ir dar kartą gerai išplakti. Pabaigoje atsargiai įmaišyti atskirai iki standžių putų išplaktus kiaušinių baltymus. Tešlą supilti į formą ir kepti iki 200 laipsnių įkaitintoje orkaitėje 8 min.
2.
Tuo tarpu šaltame vandenyje (300 ml) pamerkti 40 g želatinos. Kai išbrinks, truputį pašildyti, kad želatina visiškai ištirptų. Paruoštą želatiną padalinti į 3 dalis
3.
Ant iškepusio ir atvėsusio biskvito supilti paruoštą varškės-grietinėlės masę: gerai išplakti 200 g riebios grietinėlės su 180 g cukraus ir 1 v/š vanilinio cukraus. Tuomet į masę įmaišyti 200 g pertrintos varškės, pabaigoje supilti 1/3 paruoštos želatinos dar kartą gerai išmaišyti. Supylus varškės-grietinėlės sluoksnį, jame suformuoti „šulinėlį“: nedidelį dubenėlį apvynioti plėvele ir įspausti į masės vidurį. Supylus šią masę, tortą padėti 2-3 val į šaldytuvą, kad sluoksnis sustingtų. Kai sustings, dubenėlis lengvai išsiima.
4.
Iš šaldytuvo išimto torto „šulinėlį“ užpildyti kivi mase: 10 min ant silpnos ugnies virti 4 nuvalytus iri susmulkintus kivi vaisius ir 100 g cukraus. Pabaigoje supilti 1/3 paruoštos želatinos ir atvėsinti. Užpylus šį sluoksnį, padėti į šaldytuvą kelioms valandoms kad sustingtų.
5.
Iš šaldytuvo išimto torto „šulinėlį“ užpildyti kivi mase: 10 min ant silpnos ugnies virti 4 nuvalytus iri susmulkintus kivi vaisius ir 100 g cukraus. Pabaigoje supilti 1/3 paruoštos želatinos ir atvėsinti. Užpylus šį sluoksnį, padėti į šaldytuvą kelioms valandoms kad sustingtų.

Tortas „Braškių ir kivi tango“

Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 10
Ingredientai:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Biskvitui gerai išplakti 2 kiaušinių trynius su 2 v/š cukraus ir 1 v/š vanilinio cukraus, supilti 2 v/š miltų ir dar kartą gerai išplakti. Pabaigoje atsargiai įmaišyti atskirai iki standžių putų išplaktus kiaušinių baltymus. Tešlą supilti į formą ir kepti iki 200 laipsnių įkaitintoje orkaitėje 8 min.

  2. Tuo tarpu šaltame vandenyje (300 ml) pamerkti 40 g želatinos. Kai išbrinks, truputį pašildyti, kad želatina visiškai ištirptų. Paruoštą želatiną padalinti į 3 dalis

  3. Ant iškepusio ir atvėsusio biskvito supilti paruoštą varškės-grietinėlės masę: gerai išplakti 200 g riebios grietinėlės su 180 g cukraus ir 1 v/š vanilinio cukraus. Tuomet į masę įmaišyti 200 g pertrintos varškės, pabaigoje supilti 1/3 paruoštos želatinos dar kartą gerai išmaišyti. Supylus varškės-grietinėlės sluoksnį, jame suformuoti „šulinėlį“: nedidelį dubenėlį apvynioti plėvele ir įspausti į masės vidurį. Supylus šią masę, tortą padėti 2-3 val į šaldytuvą, kad sluoksnis sustingtų. Kai sustings, dubenėlis lengvai išsiima.

  4. Iš šaldytuvo išimto torto „šulinėlį“ užpildyti kivi mase: 10 min ant silpnos ugnies virti 4 nuvalytus iri susmulkintus kivi vaisius ir 100 g cukraus. Pabaigoje supilti 1/3 paruoštos želatinos ir atvėsinti. Užpylus šį sluoksnį, padėti į šaldytuvą kelioms valandoms kad sustingtų.

  5. Iš šaldytuvo išimto torto „šulinėlį“ užpildyti kivi mase: 10 min ant silpnos ugnies virti 4 nuvalytus iri susmulkintus kivi vaisius ir 100 g cukraus. Pabaigoje supilti 1/3 paruoštos želatinos ir atvėsinti. Užpylus šį sluoksnį, padėti į šaldytuvą kelioms valandoms kad sustingtų.

Receptą atsiuntė Laima

Komentarai (1)


  • Erika 2015-05-15 15:52

    Paskutine pastraipa turbut turejo buti su braskemis? Noreciau pameginti si recepta, bet kai parasyta belenkaip tai ir praeina noras rizikuoti


Daugiau receptų