Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Tortas su morenginiu sluoksniu
AUTORIUS:
Jurgita
Porcijų skaičius: 10
Paruošimo laikas: Daugiau nei 1 val.
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 10
250 gramų cukraus
100 gramų riešutų
250 gramų sviesto
0.5 stiklinės kavos (stipri)
Dviems morenginiams lakštams:
6 vienetai kiaušinių (baltymai)
Biskvitui:
150 gramų sviesto
160 gramų cukraus pudros
4 vienetai kiaušinių
200 gramų aguonų
150 gramų miltai
šiek tiek migdolų (esencija)
šiek tiek vanilės
Pertepimui:
1 skardinė kondensuoto pieno
Papuošimui:
šiek tiek šokoladas (tirpintas arba tarkuotas)
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Daugiau nei 1 val.
1.
Kiaušinio baltymus gerai išplakti su cukrumi, suberti smulkintus riešutus, išmaišyti ir paskirstyti į du morenginius lakštus (iš kepimo popieriaus iškirpau kepimo formos apskritimus ir ant jų paskirsčiau morenginę masę). Morengus kepti apie 3 valandas 100 °C temp. orkaitėje ir po to palikti išdžiūti.
2.
Sviestą išsukti su 80 g cukraus pudros, įmušti trynius. Atskirai išplakti likusią cukraus pudrą su baltymais ir įmaišyti į sviestą. Aguonas nuplikyti ir taip pat sudėti į visą masę. Toliau sudėti miltus, vanilę. Kepti 180°C temp. orkaitėje apie 45 min.
3.
Pertepimui visi produktai turi būti kambario temperatūros. Lengvai išsukti ,pilant po kelis šaukštus kavos, neperplakti.
4.
Aguoninį pagrindą padalinti į dvi dalis ir apšlakstyti brendžio kremu ar cukraus sirupu. Ant aguoninio papločio pilti pertepimą, tada dėti morengus, vėl aguoninį paplotį ir vėl pertepimą. Į viršų uždėti morenginį lakštą ir likusį kremą. Užbarstyti tarkuoto šokolado arba puošti pagal savo fantaziją.


Skanaus!

Tortas su morenginiu sluoksniu

Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 10
Ingredientai: Dviems morenginiams lakštams: Biskvitui: Pertepimui: Papuošimui:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Kiaušinio baltymus gerai išplakti su cukrumi, suberti smulkintus riešutus, išmaišyti ir paskirstyti į du morenginius lakštus (iš kepimo popieriaus iškirpau kepimo formos apskritimus ir ant jų paskirsčiau morenginę masę). Morengus kepti apie 3 valandas 100 °C temp. orkaitėje ir po to palikti išdžiūti.

  2. Sviestą išsukti su 80 g cukraus pudros, įmušti trynius. Atskirai išplakti likusią cukraus pudrą su baltymais ir įmaišyti į sviestą. Aguonas nuplikyti ir taip pat sudėti į visą masę. Toliau sudėti miltus, vanilę. Kepti 180°C temp. orkaitėje apie 45 min.

  3. Pertepimui visi produktai turi būti kambario temperatūros. Lengvai išsukti ,pilant po kelis šaukštus kavos, neperplakti.

  4. Aguoninį pagrindą padalinti į dvi dalis ir apšlakstyti brendžio kremu ar cukraus sirupu. Ant aguoninio papločio pilti pertepimą, tada dėti morengus, vėl aguoninį paplotį ir vėl pertepimą. Į viršų uždėti morenginį lakštą ir likusį kremą. Užbarstyti tarkuoto šokolado arba puošti pagal savo fantaziją.


    Skanaus!

Receptą atsiuntė Jurgita

Komentarai


Daugiau receptų