Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Tortilijos su kumpeliu
AUTORIUS:
Gintarė
Porcijų skaičius: 6
Paruošimo laikas: Apie 30 min.
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 6
6 vienetai tortilijos (lakštai)
350 gramų kumpio (virtas )
1 pakelis sūris (tepamas )
šiek tiek salotų (lapai)
2 vienetai agurkų
1 sauja svogūnų laiškų
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Apie 30 min.
1.
Nuplauname salotų lapus, paliekame juos, kad nusausėtų ir nebūtų drėgni.
2.
Tuo tarpu, paimame tortilijos lakštus, kuriuos ištepame tepamu sūriu, tada dedame nusausintus salotų lapus, kad gražiai padengtų visą tortilijos lakštą. Tuomet dedame plonai supjaustytus virto kumpelio gabalėlius. Ant kumpelių uždedame, taip pat, labai plonai supjaustytus agurkus.
3.
Pagal skonį uždedame svogūnų laiškų. Jų pjaustyti nebūtina, galima dėti visu ilgiu, nupjausčius nereikalingas dalis. Kai viską sudedame ant tortilijos, gražiai susukame ją su visu turiniu į pailgą ritinį į foliją, kaip lavašą :). Ant jo, uždedame ką nors sunkaus, kad viską suspaustų.
4.
Geriausia tortilijas palikti per naktį, tada jos gražiai susiguli. Palaukus reikiamą laiką išsukti tortilijas iš folijos, gražiai supjaustyti griežinėliais ir dėti i lėkštę bei patiekti.

Tortilijos su kumpeliu

Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 6
Ingredientai:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Nuplauname salotų lapus, paliekame juos, kad nusausėtų ir nebūtų drėgni.

  2. Tuo tarpu, paimame tortilijos lakštus, kuriuos ištepame tepamu sūriu, tada dedame nusausintus salotų lapus, kad gražiai padengtų visą tortilijos lakštą. Tuomet dedame plonai supjaustytus virto kumpelio gabalėlius. Ant kumpelių uždedame, taip pat, labai plonai supjaustytus agurkus.

  3. Pagal skonį uždedame svogūnų laiškų. Jų pjaustyti nebūtina, galima dėti visu ilgiu, nupjausčius nereikalingas dalis. Kai viską sudedame ant tortilijos, gražiai susukame ją su visu turiniu į pailgą ritinį į foliją, kaip lavašą :). Ant jo, uždedame ką nors sunkaus, kad viską suspaustų.

  4. Geriausia tortilijas palikti per naktį, tada jos gražiai susiguli. Palaukus reikiamą laiką išsukti tortilijas iš folijos, gražiai supjaustyti griežinėliais ir dėti i lėkštę bei patiekti.

Receptą atsiuntė Gintarė

Komentarai


Daugiau receptų