Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Tradiciniai kūčiukai
AUTORIUS:
Dorianas
Porcijų skaičius: 5
Paruošimo laikas: Apie 1 val.
Autorius apie receptą: Kokios Kūčios be Kūčiukų?! Prisiminiau tuos laikus kai buvau mažas ir prosenelė gamindavo savo kūčiukus, nes tais laikais jų parduotuvėse būdavo sunku rasti. Tad Kokios Kūčios be Kūčiukų?! Prisiminiau tuos laikus kai buvau mažas ir prosenelė gamindavo savo kūčiukus, nes tais laikais jų parduotuvėse būdavo sunku rasti. Tad nusprendžiau ir aš išbandyti jų kepimą. Ir esu jais labiau patenkintas nei tais iš parduotuvių. Naminiai minkštesni ir skanesni. (...daugiau) Dorianas
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 5
650 gramų kvietinių miltų
200 mililitrų vandens
200 gramų cukraus
80 gramų sviesto
5 valgomieji šaukštai aguonų
40 gramų sausų mielių
1 žiupsnelis druskos
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Apie 1 val.
1.
Vandenį užvirinti ir šiek tiek atvėsinti. Tada sumaišyti su mielėmis, cukrumi ir sviestu, pagardinti druska. Viską gerai išmaišyti ir sutrinti iki vienalytės masės.
2.
Tuomet suberti miltus, aguonas, išminkyti ir laikyti šiltai, kad pakiltų kelias valandas.
3.
Galų gale iš tešlos iškočioti 1 cm storio, pailgą ritinį ir supjaustyti gabalėliais, dėti į kepimo skardą, išklotą kepimo popieriumi.
4.
Kepti 15 minučių iki 170 C laipsnių įkaitintoje orkaitėje.

Tradiciniai kūčiukai

Recepto autorius: Kokios Kūčios be Kūčiukų?! Prisiminiau tuos laikus kai buvau mažas ir prosenelė gamindavo savo kūčiukus, nes tais laikais jų parduotuvėse būdavo sunku rasti. Tad ( ...daugiau ) Dorianas
Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 5
Ingredientai:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Vandenį užvirinti ir šiek tiek atvėsinti. Tada sumaišyti su mielėmis, cukrumi ir sviestu, pagardinti druska. Viską gerai išmaišyti ir sutrinti iki vienalytės masės.

  2. Tuomet suberti miltus, aguonas, išminkyti ir laikyti šiltai, kad pakiltų kelias valandas.

  3. Galų gale iš tešlos iškočioti 1 cm storio, pailgą ritinį ir supjaustyti gabalėliais, dėti į kepimo skardą, išklotą kepimo popieriumi.

  4. Kepti 15 minučių iki 170 C laipsnių įkaitintoje orkaitėje.

Receptą atsiuntė Dorianas

Komentarai


Daugiau receptų