Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Trapusis tortas su ananasų įdaru
AUTORIUS:
Vita
Porcijų skaičius: 1
Paruošimo laikas: Apie 1 val.
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 1
200 gramų sviesto
3 stiklinės kvietinių miltų
200 gramų cukraus
1 skardinė ananasų (konservuoti)
150 gramų grietinėlės (riebi)
50 gramų cukraus pudros
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Apie 1 val.
1.
Sviestą išsukite su cukrumi, po truputį, suberkite persijotus miltus ir užminkykite kietą tešlą. Ją valandai palaikykite šaldytuve,o tada išimkite, sutarkuokite rupia tarka ir tolygiai paskirstykite 26 - 28 cm skersmens formoje. Užrieskite neaukštus kraštelius ir kepkite orkaitėje, kol įgaus aukso spalvą.
2.
Ananasus nukoškite,supjaustykite skiltelėmis ir pabarstykite trupučiu cinamono. Grietinėlę sumaišykite su miltiniu cukrumi, trupučiu vanilės ir suplakite iki kietų putų. Ant iškepusio ir ataušusio papločio tolygiai išdėliokite ananasus, viršuje sukrėskite plaktą grietinėlę. Ant grietinėlės išdeliokite paruoštus vaisius.
Tortą atvėsinkite šaldytuve.

Trapusis tortas su ananasų įdaru

Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 1
Ingredientai:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Sviestą išsukite su cukrumi, po truputį, suberkite persijotus miltus ir užminkykite kietą tešlą. Ją valandai palaikykite šaldytuve,o tada išimkite, sutarkuokite rupia tarka ir tolygiai paskirstykite 26 - 28 cm skersmens formoje. Užrieskite neaukštus kraštelius ir kepkite orkaitėje, kol įgaus aukso spalvą.

  2. Ananasus nukoškite,supjaustykite skiltelėmis ir pabarstykite trupučiu cinamono. Grietinėlę sumaišykite su miltiniu cukrumi, trupučiu vanilės ir suplakite iki kietų putų. Ant iškepusio ir ataušusio papločio tolygiai išdėliokite ananasus, viršuje sukrėskite plaktą grietinėlę. Ant grietinėlės išdeliokite paruoštus vaisius.
    Tortą atvėsinkite šaldytuve.

Receptą atsiuntė Vita

Komentarai


Daugiau receptų