Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Troškinta žuvis su cukinija ir bulvėmis
AUTORIUS:
Porcijų skaičius: 3
Paruošimo laikas: Apie 1 val.
Autorius apie receptą: Troškinta žuvis sveikai ir gardžiai vakarienei ar pietums. Patiekalas nereikalaujantis daug ingredientų, labai greitai paruošiama. Galite naudoti jau pamėgtą žuvies filę, Troškinta žuvis sveikai ir gardžiai vakarienei ar pietums. Patiekalas nereikalaujantis daug ingredientų, labai greitai paruošiama. Galite naudoti jau pamėgtą žuvies filę, nebūtinai menkę. Tiks bet kokia balta žuvis. Troškiniui taip pat galite naudoti žymiai daugiau daržovių, jei norite. Mano pasirinkimas buvo labai paprastas – tiesiog bulvės ir cukinija. (...daugiau) Liucija
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 3
300 gramų menkės filė (šviežia ar atitirpinta)
4 vienetai bulvių (nedidelės)
1 vienetas cukinijos (maža žalia)
1 galva česnakų (didelė)
0.5 vieneto citrinų
šiek tiek džiovintas rozmarinas
šiek tiek druskos
šiek tiek pipirai
šiek tiek alyvuogių aliejaus
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Apie 1 val.
1.
Cukiniją ir nuluptas bulves supjaustyti apie 2 cm storio griežinėliais. Bulves sudėti sluoksniu ant vidutinio dydžio puodo dugno, pabarstyti druska, pipirais, dėti sluoksnį cukinijos, pabarstyti druska, pipirais, po to dėti žuvies gabaliukus, pabarstyti druska, pipirais, džiovintais rozmarinais, ir vėl dėti sluoksnį cukinijos, pabarstyti šiek tiek druska, pipirais, rozmarinais, susmulkintu česnaku, išspausti citrinos sultis ir įdėti pusės citrinos žieveles.
2.
Viską užpilti vandeniu, kad vos siektų žuvį, įpilti ir šiek tiek alyvuogių aliejaus. Puodą uždengti dangčiu. Troškinti ant silpnos ugnies apie 40-50 min, kol suminkštės daržovės ir žuvis.

Troškinta žuvis su cukinija ir bulvėmis

Recepto autorius: Troškinta žuvis sveikai ir gardžiai vakarienei ar pietums. Patiekalas nereikalaujantis daug ingredientų, labai greitai paruošiama. Galite naudoti jau pamėgtą žuvies filę, ( ...daugiau ) Liucija
Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 3
Ingredientai:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Cukiniją ir nuluptas bulves supjaustyti apie 2 cm storio griežinėliais. Bulves sudėti sluoksniu ant vidutinio dydžio puodo dugno, pabarstyti druska, pipirais, dėti sluoksnį cukinijos, pabarstyti druska, pipirais, po to dėti žuvies gabaliukus, pabarstyti druska, pipirais, džiovintais rozmarinais, ir vėl dėti sluoksnį cukinijos, pabarstyti šiek tiek druska, pipirais, rozmarinais, susmulkintu česnaku, išspausti citrinos sultis ir įdėti pusės citrinos žieveles.

  2. Viską užpilti vandeniu, kad vos siektų žuvį, įpilti ir šiek tiek alyvuogių aliejaus. Puodą uždengti dangčiu. Troškinti ant silpnos ugnies apie 40-50 min, kol suminkštės daržovės ir žuvis.

Receptą atsiuntė Liucija

Komentarai


Daugiau receptų