Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Užkandėlė "Ketursluoksniai"
AUTORIUS:
silvija
Porcijų skaičius: 2
Paruošimo laikas: Apie 1 val.
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 2
3 vienetai kiaušinių
2 riekės duonos (balta)
šiek tiek šprotų
1 arbatinis šaukštelis majonezo
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Apie 1 val.
1.
Kiaušinius išvirti, atvėsinti ir perpjauti per pusę. Vieno kiaušinio trynį sutrinti su pora šprotų. Kelis šprotus sutrinti vienus.
2.
Likusių dviejų kiaušinių puseles uždėti ant maždaug tokio paties dydžio baltos duonos gabaliuko. Aptepti majonezu ir dvi peseles apdėti tik sutrintais šprotais, o kitas dvi – trynio ir šprotų mišiniu.
3.
Pagal šį receptą galima pasiruošti tuos kiaušinius, kuriuos buvo sunku nulupoti ir jie nusilupo negražiai – uždėjus tokius „kailinukus“ nesimatys.

Skanaus.

Užkandėlė "Ketursluoksniai"

Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 2
Ingredientai:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Kiaušinius išvirti, atvėsinti ir perpjauti per pusę. Vieno kiaušinio trynį sutrinti su pora šprotų. Kelis šprotus sutrinti vienus.

  2. Likusių dviejų kiaušinių puseles uždėti ant maždaug tokio paties dydžio baltos duonos gabaliuko. Aptepti majonezu ir dvi peseles apdėti tik sutrintais šprotais, o kitas dvi – trynio ir šprotų mišiniu.

  3. Pagal šį receptą galima pasiruošti tuos kiaušinius, kuriuos buvo sunku nulupoti ir jie nusilupo negražiai – uždėjus tokius „kailinukus“ nesimatys.

    Skanaus.

Receptą atsiuntė silvija

Komentarai


Daugiau receptų