Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Vaniliniai ledai su anakardžių riešutais
AUTORIUS:
Gražina Žlibinienė
Porcijų skaičius: 4
Paruošimo laikas: Apie 30 min.
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 4
250 mililitrų grietinėlės
75 mililitrai pieno
110 gramų cukraus
2 valgomieji šaukštai sviesto
2 valgomieji šaukštai vanilino (ekstraktas)
60 gramų anakardžio riešutų
šiek tiek druskos
šiek tiek ledukų
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Apie 30 min.
1.
Paimkite du dubenis - vieną didesnį, kitą mažesnį, geriausiai tinka pagaminti iš nerūdijančio plieno. Trečdalį didesnio dubens užpildykite ledu, suberkite ant jo druską, pamaišykite. Tada į tą dubenį patalpinkite mažesnį - jo dugnas turi liesti ledą.
2.
Supilkite į mažesnį dubenį grietinėlę ir išplakite ją elektriniu plaktuvu. Tada suberkite į ją 50 gramų cukraus ir vėl paplakite. Supilkite pieną, vanilės ekstraktą ir gerai iškaišykite šaukštu. Uždenkite mažesnįjį dubenį maistine plėvele ir kartu su kitu dubeniu, pripildytu ledo, įdėkite į šaldiklį 45 minutėms.
3.
Tuo metu galima pasiruošti anakardžių riešutus. Į keptuvę sudėkite likusį cukrų ir ant silpnos ugnies pakaitinkite, kol jis ištirps ir ims karamelizuotis. Įdėkite sviestą, palaukite, kol jis ištips, ir suberkite riešutus. Nukelkitę keptuvę nuo ugnies ir gerai išmaišykite, kad riešutai tolygiai pasidengtų sirupu. Supilkite masę į vienkartinę lėkštę ir palikite 10-15 minučių sukietėti. Tada perkelkite ją iš lėkštės ant pjaustymo lentelės ir pasmulkinkite peiliu iki norimo dydžio gabaliukų.
4.
Iš šaldiklio išėmę ledus, elektriniu plaktuvu paplakite apie minutę, sudėkite riešutus ir gerai išmaišykite. Tada uždenkite maistine plėvele taip, kad nebūtų oro tarpo ir vėl padėkite į šaldiklį, šįkart jau be dubens su ledu. Šaldykite apie 5 valandas.

Vaniliniai ledai su anakardžių riešutais

Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 4
Ingredientai:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Paimkite du dubenis - vieną didesnį, kitą mažesnį, geriausiai tinka pagaminti iš nerūdijančio plieno. Trečdalį didesnio dubens užpildykite ledu, suberkite ant jo druską, pamaišykite. Tada į tą dubenį patalpinkite mažesnį - jo dugnas turi liesti ledą.

  2. Supilkite į mažesnį dubenį grietinėlę ir išplakite ją elektriniu plaktuvu. Tada suberkite į ją 50 gramų cukraus ir vėl paplakite. Supilkite pieną, vanilės ekstraktą ir gerai iškaišykite šaukštu. Uždenkite mažesnįjį dubenį maistine plėvele ir kartu su kitu dubeniu, pripildytu ledo, įdėkite į šaldiklį 45 minutėms.

  3. Tuo metu galima pasiruošti anakardžių riešutus. Į keptuvę sudėkite likusį cukrų ir ant silpnos ugnies pakaitinkite, kol jis ištirps ir ims karamelizuotis. Įdėkite sviestą, palaukite, kol jis ištips, ir suberkite riešutus. Nukelkitę keptuvę nuo ugnies ir gerai išmaišykite, kad riešutai tolygiai pasidengtų sirupu. Supilkite masę į vienkartinę lėkštę ir palikite 10-15 minučių sukietėti. Tada perkelkite ją iš lėkštės ant pjaustymo lentelės ir pasmulkinkite peiliu iki norimo dydžio gabaliukų.

  4. Iš šaldiklio išėmę ledus, elektriniu plaktuvu paplakite apie minutę, sudėkite riešutus ir gerai išmaišykite. Tada uždenkite maistine plėvele taip, kad nebūtų oro tarpo ir vėl padėkite į šaldiklį, šįkart jau be dubens su ledu. Šaldykite apie 5 valandas.

Receptą atsiuntė Gražina Žlibinienė

Komentarai


Daugiau receptų