Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Vasariškas uogų tortas
AUTORIUS:
Diana
Porcijų skaičius: 6
Paruošimo laikas: Apie 45 min.
Autorius apie receptą: Sodraus skonio, tirpstanti burnoje grietinėlė ir saldžios vyšnios, tikras vasaros aromatas. Tortas lengvai paruošiamas ir atrodo tikrai gražiai! Sodraus skonio, tirpstanti burnoje grietinėlė ir saldžios vyšnios, tikras vasaros aromatas. Tortas lengvai paruošiamas ir atrodo tikrai gražiai! Diana
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 6
Biskvitui:
250 gramų miltai
4 vienetai kiaušinių
150 gramų sviesto
0.5 stiklinės cukraus
1.5 arbatinio šaukštelio kepimo miltelių
Papuošimui:
0.5 stiklinės mėlinių
0.5 pakelio šokoladas
1 sauja mėtų
Įdarui:
500 gramų vyšnių
Kremui:
500 mililitrų grietinėlės
0.5 stiklinės cukraus
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Apie 45 min.
1.
Pirmiausia ruošiame biskvitą: kiaušiniai išplakami su 0,5 stiklinės cukraus iki putų. Sviestą ištirpiname ir supilame į kiaušinių masę, beriame kepimo miltelius ir miltus, gerai išplakame. Biskvitą kepame 150 - 18 0C temperatūroje 25 - 30 minučių arba kol tešla, įbedus medinį pagaliuką, nebepripils.
2.
Grietinėlę išplakame su likusiu cukrumi iki standumo.
3.
Iškepusį ir atvėsusį biskvitą supjaustome į tris dalis. Sluoksniuojame tortą: ant pirmos biskvito dalies tepame dalį grietinėlės masės ir dedame per pusę supjaustytas vyšnias ir dedame kitą biskvito dalį, vėl tepame grietinėlės masę, dedame vyšnias, pasiliekame vyšnių papuošimui, ir t.t.
4.
Torto papuošimas: Surinktą tortą aptepame grietinėle ir apibarstome šonus tarkuotu šokoladu, torto viršų papuošiame grietinėlės bokšteliais ir vyšniomis, užberiame mėlynes ir pagražiname mėtos lapeliais.

Vasariškas uogų tortas

Recepto autorius: Sodraus skonio, tirpstanti burnoje grietinėlė ir saldžios vyšnios, tikras vasaros aromatas. Tortas lengvai paruošiamas ir atrodo tikrai gražiai! Diana
Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 6
Biskvitui: Papuošimui: Įdarui: Kremui:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Pirmiausia ruošiame biskvitą: kiaušiniai išplakami su 0,5 stiklinės cukraus iki putų. Sviestą ištirpiname ir supilame į kiaušinių masę, beriame kepimo miltelius ir miltus, gerai išplakame. Biskvitą kepame 150 - 18 0C temperatūroje 25 - 30 minučių arba kol tešla, įbedus medinį pagaliuką, nebepripils.

  2. Grietinėlę išplakame su likusiu cukrumi iki standumo.

  3. Iškepusį ir atvėsusį biskvitą supjaustome į tris dalis. Sluoksniuojame tortą: ant pirmos biskvito dalies tepame dalį grietinėlės masės ir dedame per pusę supjaustytas vyšnias ir dedame kitą biskvito dalį, vėl tepame grietinėlės masę, dedame vyšnias, pasiliekame vyšnių papuošimui, ir t.t.

  4. Torto papuošimas: Surinktą tortą aptepame grietinėle ir apibarstome šonus tarkuotu šokoladu, torto viršų papuošiame grietinėlės bokšteliais ir vyšniomis, užberiame mėlynes ir pagražiname mėtos lapeliais.

Receptą atsiuntė Diana

Komentarai


Daugiau receptų