Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Vasariškos salotos su bolivine balanda ir daržovėmis
AUTORIUS:
Porcijų skaičius: 5
Paruošimo laikas: Apie 30 min.
Autorius apie receptą: Jeigu dažniausiai gaminate salotas, kurių pagrindas yra salotų lapai ir tokios salotos jums nusibodę, tuomet vietoj salotų lapų pabandykite naudoti bolivinės balandos (kynvos) Jeigu dažniausiai gaminate salotas, kurių pagrindas yra salotų lapai ir tokios salotos jums nusibodę, tuomet vietoj salotų lapų pabandykite naudoti bolivinės balandos (kynvos) sėklas. Salotos paruoštos su kynvos sėklomis yra labai gaivios, skanios ir maistingos. Tik būtina nepamiršti, kad prieš verdant kynvos sėklas reikia nuplauti po šaltu vandeniu, kitaip kynva įgaus kartų skonį. (...daugiau) Liucija
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 5
200 gramų bolivinė balanda (kynva)
1 vienetas raudonosios paprikos (vidutinio dydžio)
1 vienetas žaliosios paprikos (vidutinio dydžio)
1 vienetas agurkų (vidutinio dydžio)
1 vienetas morkų (vidutinio dydžio)
1 vienetas rausvųjų svogūnų (nedidelio)
1 sauja vyšninių pomidorų (ar kitų mažų)
1 sauja konservuotų kukurūzų
3.5 valgomojo šaukšto alyvuogių aliejaus
3.5 valgomojo šaukšto baltojo vyno acto
2 žiupsneliai džiovinto raudonėlio
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Apie 30 min.
1.
Kynvos kruopas supilame į sietelį, nuplauname po šaltu vandeniu, sudedame į puodą, užpilame 3 kartus daugiau vandens negu yra kruopų ir užverdame. Kruopas verdame 15 min nuo užvirimo pradžios. Tada kynvos kruopas supilame į sietelį, nuplauname po šaltu vandeniu ir sudedame į dubenį, kad visiškai atvėstų.
2.
Išimame sėklytes iš paprikų, supjaustome mažais kubeliais. Sudedame į vieną didelį dubenį.
3.
Agurką, morką ir svogūną nulupame. Agurką ir svogūną supjaustome mažais kubeliais, morką sutarkuojame stambia tarka. Pomidorus perpjauname perpus. Visas daržoves sudedame į dubenį su paprikomis, įmaišome atšalusias kynvos kruopas, pagardiname raudonėliu, druska ir pipirais pagal skonį.
4.
Viename dubenėlyje gerai sumaišome alyvuogių aliejų su actu, užpilame ant salotų, išmaišome ir patiekiame. Jei visų salotų iškart nesuvalgysite, tuomet nesumaišykite su padažu, palikite salotas ir padažą atskiruose indeliuose ir sumaišykite tik prieš patiekiant.

Vasariškos salotos su bolivine balanda ir daržovėmis

Recepto autorius: Jeigu dažniausiai gaminate salotas, kurių pagrindas yra salotų lapai ir tokios salotos jums nusibodę, tuomet vietoj salotų lapų pabandykite naudoti bolivinės balandos (kynvos) ( ...daugiau ) Liucija
Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 5
Ingredientai:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Kynvos kruopas supilame į sietelį, nuplauname po šaltu vandeniu, sudedame į puodą, užpilame 3 kartus daugiau vandens negu yra kruopų ir užverdame. Kruopas verdame 15 min nuo užvirimo pradžios. Tada kynvos kruopas supilame į sietelį, nuplauname po šaltu vandeniu ir sudedame į dubenį, kad visiškai atvėstų.

  2. Išimame sėklytes iš paprikų, supjaustome mažais kubeliais. Sudedame į vieną didelį dubenį.

  3. Agurką, morką ir svogūną nulupame. Agurką ir svogūną supjaustome mažais kubeliais, morką sutarkuojame stambia tarka. Pomidorus perpjauname perpus. Visas daržoves sudedame į dubenį su paprikomis, įmaišome atšalusias kynvos kruopas, pagardiname raudonėliu, druska ir pipirais pagal skonį.

  4. Viename dubenėlyje gerai sumaišome alyvuogių aliejų su actu, užpilame ant salotų, išmaišome ir patiekiame. Jei visų salotų iškart nesuvalgysite, tuomet nesumaišykite su padažu, palikite salotas ir padažą atskiruose indeliuose ir sumaišykite tik prieš patiekiant.

Receptą atsiuntė Liucija

Komentarai


Daugiau receptų