Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Velykiniai šokoladiniai keksiukai
AUTORIUS:
Dorianas
Porcijų skaičius: 23
Paruošimo laikas: Daugiau nei 1 val.
Autorius apie receptą: Kokios Velykos be šokolado? Jei nesinori gaminti kremo puošimui - galima naudoti tiesiog plaktą grietinėlę iš parduotuvės. Kokios Velykos be šokolado? Jei nesinori gaminti kremo puošimui - galima naudoti tiesiog plaktą grietinėlę iš parduotuvės. Dorianas
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 23
Tešlai:
300 gramų miltai
250 mililitrų kefyro
200 gramų cukraus
150 gramų sviesto (ištirpintas)
2 vienetai kiaušinių
2 vienetai kiaušinių trynių
50 gramų kakavos
1 arbatinis šaukštelis kepimo miltelių
1 žiupsnelis druskos
Kremui:
200 mililitrų grietinėlės (riebi)
1 valgomasis šaukštas kondensuoto pieno (saldus)
Papuošimui:
50 gramų šokoladas (drožlės)
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Daugiau nei 1 val.
1.
Kiaušinius ir trynius suplakti su druska bei cukrumi iki vientiso balkšvo kremo konsistencijos. Įmaišyti atvėsusį sviestą bei kefyrą ir dar kartą suplakti.
2.
Kitame dubenėlyje sumaišyti sijotus miltus su kepimo milteliais ir kakava. Berti šį mišinį į plakinį ir gerai išmaišyti.
3.
Į keksiukų kepimo formeles išdėlioti keksiukų popierėlius, į juos po lygiai padalinti tešlą (dėti ne daugiau nei 2/3 tūrio).
4.
Kepti 200 C laipsnių temperatūros įkaitintą orkaitę. Kepti apie 15-20 minučių. Patikrinti mediniu pagaliuku – įdurti pagaliuką į keksiuko centrą, jei krapštukas švarus – tuomet keksiukai iškepę, jei ne, tada dar šiek tiek pakepkite. Visiškai atvėsinti.
5.
Sutirštintą pieną pašildyti ir suplakti su keliais grietinėlės šaukštais. Likusią grietinėlę išplakti iki standžių putų. Įmaišyti sutirštintą pieną ir sukrėsti kremą į konditerinį maišelį. Puošti atvėsusius keksiukus kremu, pabarstyti šokolado drožlėmis ir skanauti.

Velykiniai šokoladiniai keksiukai

Recepto autorius: Kokios Velykos be šokolado? Jei nesinori gaminti kremo puošimui - galima naudoti tiesiog plaktą grietinėlę iš parduotuvės. Dorianas
Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 23
Tešlai: Kremui: Papuošimui:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Kiaušinius ir trynius suplakti su druska bei cukrumi iki vientiso balkšvo kremo konsistencijos. Įmaišyti atvėsusį sviestą bei kefyrą ir dar kartą suplakti.

  2. Kitame dubenėlyje sumaišyti sijotus miltus su kepimo milteliais ir kakava. Berti šį mišinį į plakinį ir gerai išmaišyti.

  3. Į keksiukų kepimo formeles išdėlioti keksiukų popierėlius, į juos po lygiai padalinti tešlą (dėti ne daugiau nei 2/3 tūrio).

  4. Kepti 200 C laipsnių temperatūros įkaitintą orkaitę. Kepti apie 15-20 minučių. Patikrinti mediniu pagaliuku – įdurti pagaliuką į keksiuko centrą, jei krapštukas švarus – tuomet keksiukai iškepę, jei ne, tada dar šiek tiek pakepkite. Visiškai atvėsinti.

  5. Sutirštintą pieną pašildyti ir suplakti su keliais grietinėlės šaukštais. Likusią grietinėlę išplakti iki standžių putų. Įmaišyti sutirštintą pieną ir sukrėsti kremą į konditerinį maišelį. Puošti atvėsusius keksiukus kremu, pabarstyti šokolado drožlėmis ir skanauti.

Receptą atsiuntė Dorianas

Komentarai


Daugiau receptų