Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Vištiena "Jambalaya"
AUTORIUS:
Porcijų skaičius: 4
Paruošimo laikas: Apie 45 min.
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 4
500 gramų vištiena
75 gramai kumpio (rūkytas)
1 vienetas paprikų
100 gramų ryžių (ilgagrūdžiai)
1 vienetas svogūnų
5 vienetai salierų (siebas)
20 gramų sviesto
1 vienetas sultinio („Maggi“ daržovių (kubelio))
1 skiltelė česnakų
0.5 arbatinio šaukštelio pipirai (Kajeno)
500 mililitrų vandens
0.5 arbatinio šaukštelio pipirai (balti)
0.5 arbatinio šaukštelio čiobrelių
1 vienetas laurų lapų (lapai)
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Apie 45 min.
1.
Kumpį supjaustyti kubeliais ir pakepinkite keptuvėje su sviestu. Nulupkite svogūną ir česnako skiltelę, smulkiai supjaustykite ir pakepinkite kartu su kumpiu. Tuomet į keptuvę suberkite smulkintus svogūną ir česnaką.
2.
Į gilią keptuvę pilkite vandenį, įdėkite „Maggi“ daržovių sultinio kubelį bei lauro lapelį. Virkite ryžius sultinyje 10 min, paskaninkite kajeno bei baltaisiais pipirais.
3.
Išvalytą papriką supjaustykite kubeliais, o salierą griežinėliais.
4.
Du trečdalius supjaustytų daržovių sudėkite į ryžius, gerai išmaišykite ir troškinkite 10 min. Baigę troškinti, išimkite lauro lapą.
5.
Vištienos filė supjaustytą kubeliais trumpai apkepkite keptuvėje su likusiomis daržovėmis. Tuomet pakepintus vištieną ir kumpį bei sudėkite į ryžius. Viską kartu patroškinkite 5-8 min. Pagardinkite čiobreliais.

Vištiena "Jambalaya"

  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 4
Ingredientai:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Kumpį supjaustyti kubeliais ir pakepinkite keptuvėje su sviestu. Nulupkite svogūną ir česnako skiltelę, smulkiai supjaustykite ir pakepinkite kartu su kumpiu. Tuomet į keptuvę suberkite smulkintus svogūną ir česnaką.

  2. Į gilią keptuvę pilkite vandenį, įdėkite „Maggi“ daržovių sultinio kubelį bei lauro lapelį. Virkite ryžius sultinyje 10 min, paskaninkite kajeno bei baltaisiais pipirais.

  3. Išvalytą papriką supjaustykite kubeliais, o salierą griežinėliais.

  4. Du trečdalius supjaustytų daržovių sudėkite į ryžius, gerai išmaišykite ir troškinkite 10 min. Baigę troškinti, išimkite lauro lapą.

  5. Vištienos filė supjaustytą kubeliais trumpai apkepkite keptuvėje su likusiomis daržovėmis. Tuomet pakepintus vištieną ir kumpį bei sudėkite į ryžius. Viską kartu patroškinkite 5-8 min. Pagardinkite čiobreliais.

Komentarai


Daugiau receptų