Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Vokiškas kriaušių pyragas
AUTORIUS:
Dorianas
Porcijų skaičius: 12
Paruošimo laikas: Apie 1 val.
Autorius apie receptą: Kiekvieno kulinaro gyvenime būna tas "prisvylęs blynas", tai šitas pyragas būtent ir buvo toks... Galbūt pyragas nepavyko labai dailus, bet skanus! Kiekvieno kulinaro gyvenime būna tas "prisvylęs blynas", tai šitas pyragas būtent ir buvo toks... Galbūt pyragas nepavyko labai dailus, bet skanus! Dorianas
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 12
6 vienetai kriaušių (kietų, saldžių)
600 gramų plakamoji grietinėlė
150 gramų juodojo šokolado (ne mažiau nei 60% kakavos)
1 vienetas citrinų
2 valgomieji šaukštai sviesto
2 žiupsneliai malti džiūvėsėliai
Tešlai:
320 gramų miltai (apytikriai)
250 gramų riebi grietinė
220 gramų sviesto
2 arbatiniai šaukšteliai kepimo miltelių
1 žiupsnelis druskos
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Apie 1 val.
1.
300 g miltų sumaišyti su druska ir kepimo milteliais. Minkštą sviestą išplakti iki purumo. Toliau plakant įmaišyti grietinę ir miltų bei kepimo miltelių mišinį. Toliau plakant berti po šaukštą miltų - jų reikės tiek, kad būtų minkšta, bet nelipni tešla.
2.
Padalinti tešlą į 7 lygias dalis. Kiekvieną suvynioti į maistinę plėvelę ir valandai palikti šaldytuve.
3.
Iš atvėsusios tešlos iškočioti maždaug 22cm skersmens lakštus ir 10 min. kepti iki 180C įkaitintoje orkaitėje. Išpjauti iš papločių lygius apskritimus ir ataušinti. Lakštai iškepa trapūs ir traškūs, vėliau, kremui susigėrus jie kiek suminkštėja.
4.
Nutarkuoti citrinos žievelę, iš minkštimo išspausti sultis. Kriaušes nulupti, supjaustyti skiltelėmis, pašlakstyti citrinų sultimis ir pabarstyti žievelėmis. Keptuvėje ištirpinus sviestą pakepti kriaušes 1-2 min. iš abiejų pusių. (Galima apkepti ir aliejuje) Ataušinti.
5.
Ištirpinti šokoladą ir ataušinti. Šaltą grietinėlę išplakti iki standžių putų ir beplakant įmaišyti šokoladą.
6.
Suformuoti tortą: kiekvieną lakštą ištepti kremu ir iškloti kriaušių skiltelėmis, aptepti torto kraštus. Viršų pabarstyti džiūvesėliais ir palikti šaldytuve 4-12 val.

Vokiškas kriaušių pyragas

Recepto autorius: Kiekvieno kulinaro gyvenime būna tas "prisvylęs blynas", tai šitas pyragas būtent ir buvo toks... Galbūt pyragas nepavyko labai dailus, bet skanus! Dorianas
Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 12
Ingredientai: Tešlai:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. 300 g miltų sumaišyti su druska ir kepimo milteliais. Minkštą sviestą išplakti iki purumo. Toliau plakant įmaišyti grietinę ir miltų bei kepimo miltelių mišinį. Toliau plakant berti po šaukštą miltų - jų reikės tiek, kad būtų minkšta, bet nelipni tešla.

  2. Padalinti tešlą į 7 lygias dalis. Kiekvieną suvynioti į maistinę plėvelę ir valandai palikti šaldytuve.

  3. Iš atvėsusios tešlos iškočioti maždaug 22cm skersmens lakštus ir 10 min. kepti iki 180C įkaitintoje orkaitėje. Išpjauti iš papločių lygius apskritimus ir ataušinti. Lakštai iškepa trapūs ir traškūs, vėliau, kremui susigėrus jie kiek suminkštėja.

  4. Nutarkuoti citrinos žievelę, iš minkštimo išspausti sultis. Kriaušes nulupti, supjaustyti skiltelėmis, pašlakstyti citrinų sultimis ir pabarstyti žievelėmis. Keptuvėje ištirpinus sviestą pakepti kriaušes 1-2 min. iš abiejų pusių. (Galima apkepti ir aliejuje) Ataušinti.

  5. Ištirpinti šokoladą ir ataušinti. Šaltą grietinėlę išplakti iki standžių putų ir beplakant įmaišyti šokoladą.

  6. Suformuoti tortą: kiekvieną lakštą ištepti kremu ir iškloti kriaušių skiltelėmis, aptepti torto kraštus. Viršų pabarstyti džiūvesėliais ir palikti šaldytuve 4-12 val.

Receptą atsiuntė Dorianas

Komentarai


Daugiau receptų