Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Vyniotinis su obuoliene
AUTORIUS:
Regina
Porcijų skaičius: 8
Paruošimo laikas: Apie 30 min.
Autorius apie receptą: Greitai pagaminamas, skanus. Obuolienė turi būti tiršta. Galima naudoti kitokią uogienę. Greitai pagaminamas, skanus. Obuolienė turi būti tiršta. Galima naudoti kitokią uogienę. Regina
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 8
4 vienetai kiaušinių
1 vienetas citrinų
4 valgomieji šaukštai miltai
4 valgomieji šaukštai cukraus
Įdarui:
500 mililitrų obuolienės
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Apie 30 min.
1.
Kiaušinius su cukrumi ir druska šluotele plakti ilgai, kol taps tiršta mase. Aš plakiau 15 minučių. Tuomet įsijoti miltus, maišant, galima dėti citrinos žievelių. Sviestiniu popieriumi iškloti skardą, dar patepti sviestu. Pilti ant jos tešlą.
2.
Dėti į karštą orkaitę ir kepti apie 12 minučių.
3.
Ant stalo patiesti kitą kepimo popierių, pabarstyti cukraus pudros ir ant jo išversti biskvitą, popierių nuo viršaus nulupti.
4.
Biskvitą su visu popieriumi susukti, kad, kol ruošime įdarą, jis truputį vėstų ir laikytų vyniotinio formą. Vyniotinio pagrindą išsukti, apipurkšti citrinos sultimis, užtepti obuolienę, suvynioti ir padėti vėsiai nakčiai. Aš dar papuošiau cukraus pudros ir citrinos glaistu.

Vyniotinis su obuoliene

Recepto autorius: Greitai pagaminamas, skanus. Obuolienė turi būti tiršta. Galima naudoti kitokią uogienę. Regina
Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 8
Ingredientai: Įdarui:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Kiaušinius su cukrumi ir druska šluotele plakti ilgai, kol taps tiršta mase. Aš plakiau 15 minučių. Tuomet įsijoti miltus, maišant, galima dėti citrinos žievelių. Sviestiniu popieriumi iškloti skardą, dar patepti sviestu. Pilti ant jos tešlą.

  2. Dėti į karštą orkaitę ir kepti apie 12 minučių.

  3. Ant stalo patiesti kitą kepimo popierių, pabarstyti cukraus pudros ir ant jo išversti biskvitą, popierių nuo viršaus nulupti.

  4. Biskvitą su visu popieriumi susukti, kad, kol ruošime įdarą, jis truputį vėstų ir laikytų vyniotinio formą. Vyniotinio pagrindą išsukti, apipurkšti citrinos sultimis, užtepti obuolienę, suvynioti ir padėti vėsiai nakčiai. Aš dar papuošiau cukraus pudros ir citrinos glaistu.

Receptą atsiuntė Regina

Komentarai


Daugiau receptų