Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Vyšnių ir mėlynių uogienė (su mažesniu kalorijų kiekiu)
AUTORIUS:
Dr. Oetker,
Porcijų skaičius: 6
Paruošimo laikas: Apie 20 min.
Autorius apie receptą: Su Dr. Oetker „Gelfix Stevija“ pagaminsite gardžiausią uogienę, džemą ar drebučius. Šis produktas skirtas žmonėms, kurie siekia sumažinti maisto kaloringumą, Su Dr. Oetker „Gelfix Stevija“ pagaminsite gardžiausią uogienę, džemą ar drebučius. Šis produktas skirtas žmonėms, kurie siekia sumažinti maisto kaloringumą, mažindami suvartojamo cukraus kiekį. Pagal šį receptą paruošite maždaug 6 stiklainius po 200 ml uogienės. (...daugiau) Dr. Oetker
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 6
500 gramų vyšnių (pasvertų po paruošimo)
500 gramų mėlinių (pasvertų po paruošimo)
350 gramų cukraus pudros
1 pakelis dr. oetker "gelfix stevija"
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Apie 20 min.
1.
Vyšnios nuplaunamos, išimami kauliukai. Mėlynės nuvalomos ir nuplaunamos. Po pusę viso kiekvienų vaisių kiekio susmulkinama.
2.
Visi vaisiai sumaišomi dubenyje su 2 šaukštais cukraus ir pakeliu Dr. Oetker „Gelfix stevija“. Masė kaitinama ant didelės ugnies, nuolat maišant, kol užvirs. Tada sudedamas likęs cukrus ir vėl maišoma, kol masė užvirs. Verdama apie 3 minutes, tada nuimama nuo ugnies. Prireikus, nugriebiamos putos ir uogienė iš karto supilama į iš anksto paruoštus stiklainius.
3.
Stiklainiai uždengiami dangteliais, parverčiami dugnu į viršų ir paliekami pastovėti apie 5 minutes. Jeigu uogienė netirštėja, rekomenduojame verdant įdėti Dr. Oetker citrinų rūgšties.

Vyšnių ir mėlynių uogienė (su mažesniu kalorijų kiekiu)

Recepto autorius: Su Dr. Oetker „Gelfix Stevija“ pagaminsite gardžiausią uogienę, džemą ar drebučius. Šis produktas skirtas žmonėms, kurie siekia sumažinti maisto kaloringumą, ( ...daugiau ) Dr. Oetker
Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 6
Ingredientai:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Vyšnios nuplaunamos, išimami kauliukai. Mėlynės nuvalomos ir nuplaunamos. Po pusę viso kiekvienų vaisių kiekio susmulkinama.

  2. Visi vaisiai sumaišomi dubenyje su 2 šaukštais cukraus ir pakeliu Dr. Oetker „Gelfix stevija“. Masė kaitinama ant didelės ugnies, nuolat maišant, kol užvirs. Tada sudedamas likęs cukrus ir vėl maišoma, kol masė užvirs. Verdama apie 3 minutes, tada nuimama nuo ugnies. Prireikus, nugriebiamos putos ir uogienė iš karto supilama į iš anksto paruoštus stiklainius.

  3. Stiklainiai uždengiami dangteliais, parverčiami dugnu į viršų ir paliekami pastovėti apie 5 minutes. Jeigu uogienė netirštėja, rekomenduojame verdant įdėti Dr. Oetker citrinų rūgšties.

Receptą atsiuntė Dr. Oetker

Komentarai


Daugiau receptų