Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Želės, varškės ir kokosų pieno desertas
AUTORIUS:
Jolanta
Porcijų skaičius: 6
Paruošimo laikas: Daugiau nei 1 val.
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 6
500 gramų varškės (desertinė)
1 skardinė kokosų pieno
300 mililitrų jogurto (vyšnių ar kito skonio)
2 pakeliai želės (skirtingų skonių)
2 valgomieji šaukštai želatinos
šiek tiek cukraus
šiek tiek vanilės
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Daugiau nei 1 val.
1.
Vieną pakelį želės paruošiam kaip parašyta ant pakelio, kai atvėsta, supilstome į pasiruoštus indelius ir paliekame sustingti.
2.
Želatiną užpilame kokosų pienu tiek, kad išbrinktų.
3.
Desertinę varškę paskaniname cukrumi ir vanile pagal skonį, supilame likusį kokosų pieną ir išplakame mikseriu. Supilame ištirpintą želatiną (pilti plona srovele ir maišyti, kad nesutrauktų želatinos). Paragaujame. Jei trūksta cukraus, įdedame. Varškės-kokosų pieno masę pilame ant jau sustingusios žele, paliekame sustingti.
4.
Likusį pakelį želės ištirpiname 100-150ml vandens ir paliekame stingti tol, kol pradės darytis drebučiai, bet nebus dar sušalusi. Tada tuos lengvus drebučius išplakame iki putų (aš plakiau kokteilinėje), supilame jogurtą ir dar truputį paplakame. Gautą masę supilame ant jau sustingusio varškės-kokosų pieno sluoksnio vėl paliekame sustingti.

Želės, varškės ir kokosų pieno desertas

Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 6
Ingredientai:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Vieną pakelį želės paruošiam kaip parašyta ant pakelio, kai atvėsta, supilstome į pasiruoštus indelius ir paliekame sustingti.

  2. Želatiną užpilame kokosų pienu tiek, kad išbrinktų.

  3. Desertinę varškę paskaniname cukrumi ir vanile pagal skonį, supilame likusį kokosų pieną ir išplakame mikseriu. Supilame ištirpintą želatiną (pilti plona srovele ir maišyti, kad nesutrauktų želatinos). Paragaujame. Jei trūksta cukraus, įdedame. Varškės-kokosų pieno masę pilame ant jau sustingusios žele, paliekame sustingti.

  4. Likusį pakelį želės ištirpiname 100-150ml vandens ir paliekame stingti tol, kol pradės darytis drebučiai, bet nebus dar sušalusi. Tada tuos lengvus drebučius išplakame iki putų (aš plakiau kokteilinėje), supilame jogurtą ir dar truputį paplakame. Gautą masę supilame ant jau sustingusio varškės-kokosų pieno sluoksnio vėl paliekame sustingti.

Receptą atsiuntė Jolanta

Komentarai (1)


  • (anonimas) 2013-05-11 12:52

    ;-) receptai puikūs :s


Daugiau receptų