Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!

Ar verta pirkti kavos aparatą? Patarimai

Ar verta pirkti kavos aparatą? Patarimai
pixbay.com

Kavos aparatas vis dar išlieka gana retas svečias lietuvių namuose. Mūsų šalyje vis dar karaliauja kavos iš pakelių arba maišelių. Galbūt ir racionalus požiūris, kadangi geras kavos aparatas nėra pigus, jo kaina gali siekti ir kelis šimtus eurų. Tačiau, jeigu esate „kofemanai“ ir jūsų rytas, diena bei vakaras turi prasidėti arba baigtis su kavos puodeliu – galbūt tai vertinga investicija. Šiame straipsnyje pateiksime jums patarimų, kad teisingai nuspręstumėte ar jums verta pirkti kavos aparatą.

 

Kiek kavos išgeriate?

 

Jeigu kava arba kavos gėrimai jums tėra retkartinis malonumas (geriate mažiau nei sykį per dieną), tokį aparatą geriausia pamiršti. Geriau tas lėšas sutaupykite arba paskirkite kitoms reikmėms. Jeigu vis dėlto kavos geriate daug, o galbūt toks asmuo namuose yra ne vienas – kavos aparatas gali būti puiki investicija. Vienu užpylimu paprastai galima pagaminti keliolika (kai kuriais net keliasdešimt) puodelių kavos. Rekomenduotume apie jį pradėti galvoti tik tada, kai per savaitę suvartojate bent 5 - 7 puodelius kavos.

 

Kiek galite sau leisti?

 

Internetinėje parduotuvėje b-a.eu galite rasti pačių įvairiausių kavos aparatų. Didelių, mažų, modernių su daugybe mygtukų bei paprastai atrodančių. Pigiausias kainuoti gali mažiau nei 20 eurų, o patys prabangiausi sprendimai kainuos ir gerokai daugiau nei du ar tris tūkstančius eurų. Brangiausi aparatai jau tinka ne tik namams, bet ir biurui ar net maitinimo įstaigoms, kur įtaisas gali patiekti keliasdešimt puodelių kavos. Už didesnę sumą gausite ir didesnį galimų gėrimų pasirinkimą:

  • Juoda kava
  • Kava su pienu
  • Latte
  • Capuccino
  • Macchiato
  • Americano
  • Daug kitų

 

Kol paprasčiausias aparatas gali pagaminti galbūt dvi rūšis gėrimų, brangesnis patenkins ir pačių įmantriausių kavos mylėtojų poreikius.

 

Ar netingėsite jo prižiūrėti?

 

Nepamirškite, kad vanduo, pienas, grietinėlė bei kiti ingredientai – patys iš dangaus neatsiras. Teks viską pirkti bei papildyti aparatą reguliariai. Tai irgi kainuoja, o, jeigu kavos vartojate daug ir aparatas brangus – išlaikymas irgi gerokai paplonins piniginę. Neretai tokie pirkiniai kaip sulčiaspaudės ar kavos aparatai naudojami būna mėnesį - du, o vėliau šeimininkams tiesiog pabosta papildyti atsargas, grįžtama prie senų metodų. Taip aparatas nustumiamas į šalį ir tiesiog renka dulkes. Todėl, jeigu lieka abejonių – pradžiai išbandykite pigesnį variantą, o tik vėliau, jeigu investicija pasiteisins – pereikite prie brangaus ir modernaus įrenginio.

 

Jeigu gyvenate įtemptu režimu

 

Tada kavos aparatas nenuginčijamai turėtų tapti reikalingų daiktų sąrašo nariu. Kavos aparatas leis pasigaminti gerą, šviežią kavą greitai, be jokių rūpesčių. Visgi tokie aparatai neretai būna nemaži ir jiems reikia daug vietos, tad suplanuokite ją iš anksto. Skubant ryte, prieš svarbų susitikimą ar tiesiog norint „tonizuotis“ prieš išėjimą iš namų – kavos aparatas pasirodys kaip gerokai pranašesnis sprendimas už kavos gamybą įprastu būdu.

 

Nepraleiskite pro akis temperatūros duomenų

 

Visi kavos ekspertai žino, kad temperatūra kavos ruošime yra ypatingai svarbi. Jų nuomone diapazonas tarp 91 ir 96 laipsnių Celsijaus yra ideali temperatūra kavos gamybai. Skaitykite įrenginio aprašą ir sužinokite kokią virimo temperatūrą jis pasiūlys.

Gairės:

Komentarai