Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!

Penki produktai geresnei vaikų smegenų veiklai

Penki produktai geresnei vaikų smegenų veiklai

Ar žinai, kuo maitinti savo vaikutį, kad palaikytum visapusį jo organizmo vystymąsi? Juk kuo maitinamės, tuo ir esame. Ši sena taisyklė galioja ir mūsų dienomis.

Taisyklinga ir subalansuota mityba itin svarbi mūsų vaikams. Kai kurių produktų trūkumas gali daryti įtaką netgi mokymosi rezultatams, įžvalgumui, gebėjimui įsiminti, greitai įsidėmėti medžiagą. Pateikiame penkis produktus, kurie padės pagerinti protinius sugebėjimus

Lašiša ir kitokia riebi jūrų žuvis

Riebioje žuvyje yra daug nesočiųjų omega-3 rūgščių, vitaminų A, D, E, magnio, geležies, seleno, fosforo – kitaip tariant, tų medžiagų, kurios yra būtinos kasdien, kad smegenys normaliai funkcionuotų. Būtent riebi žuvis gerina pažintinę vaiko smegenų funkciją.


Mėlynės

Šiose uogose daug organinių rūgščių, vitaminų C, B1, B2, PP, karotino. O kur dar mikroelementai – kalis, natris, fosforas, geležis, manganas... Flavonoidai antocianinai, kurių yra mėlynėse, greitai prasiskverbia į smegenų ląsteles, stiprina akių tinklainę, gerina atmintį ir pažintinę smegenų funkciją. Be to, mėlynės ilgina smegenų ląstelių gyvenimo ciklą, apsaugo nuo per greito senėjimo.

Kaip ir mėlynės, braškės taip pat gerina atmintį, o aviečių, braškių, gervuogių ir žemuogių sėklos – puikus omega-3 riebalų rūgščių šaltinis, būtinas visavertei smegenų veiklai.


Kakavos pupelės

Taip, tai tiesa: tai yra vienas iš pačių naudingiausių produktų. Tačiau mes kalbame ne apie įprastus saldumynus, kuriuose netgi būna pavojingų organizmui elementų (cukraus, konservantų, riebalų. Ten dažniausiai tikra kakava net nekvepia), o apie tikrą juodąjį šokoladą, kuriame kakavos pupelių yra ne mažiau kaip 75–85 %. Svarbu, kad jame nebūtų pieno riebalų, būtų mažai cukraus ir kitų sintetinių priedų. Savaime suprantama, idealiu atveju dirbtinių komponentų neturėtų būti visai. Tačiau dideliais kiekiais net ir šis sveikas produktas vaikams vis dėlto nerekomenduojamas.Riešutai

Vaikų smegenims naudingos praktiškai visos riešutų rūšys, išskyrus gal tik labai riebius žemės riešutus. Graikiniai riešutai gerina smegenų protinę veiklą, migdoluose yra daug fosforo. Jie gerina regėjimą ir stimuliuoja smegenų aktyvumą (o saujelė šių riešutų smegenis kaip tik ramina). Pistacijos gerina atmintį, padeda geriau susivokti.

Vis dėlto svarbu saikas. Vaikui geriausia rinkti natūralius riešutus, t. y. nekepintus, – jie daug naudingesni (juk apdorojant juos termiškai dalis vertingų medžiagų vis dėlto žūva).


Rauginti kopūstai

Baltagūžiuose kopūstuose ir cukriniuose runkeliuose yra medžiagų, naikinančių kenksmingus ir atmintį bloginančius fermentus. Ypač smegenų veiklai naudingas raugintų kopūstų ir keptų bulvių derinys.

Smegenų veiklai būtinas cinkas, kurio yra kiaušiniuose, B grupės vitaminai, esantys grūdinėse kultūrose, ir ryškių spalvų daržovės, kuriose gausu antioksidantų, reikalingų ląstelių regeneracijai.

 

Komentarai