Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!

Tinkama patalynė kūdikiams – raktas į kokybišką miegą?

Tinkama patalynė kūdikiams – raktas į kokybišką miegą?

Kiekviename gyvenimo žingsnyje tėvai savo vaikams siekia suteikti visokeriopą komfortą bei gyvenimo kokybę, net jei tai – patalynė, kurioje jų vaikai miega. Vis dėl to, pigu.lt specialistai teigia, jog nors patalynė kūdikiams daro itin didelę įtaką jų miego kokybei, norint užtikrinti visokeriopą kūdikio komfortą miego metu, būtina dėmesį atkreipti ir į dar kelis aspektus.

 

Visų pirma, svarbu pasirinkti tinkamą kūdikio lovelę ir čiužinį, nekeliančius grėsmės kūdikio saugumui miego metu. Jei nusprendėte naudoti perpirktą ar draugų/giminaičių dovanotą kūdikio lovelę, svarbu būti dar atsargesniems ir prieš naudojant ją gerai apžiūrėti bei įsitikinti, jog ant jos nematyti lūžių, įskilimų, ar nėra atsisukusių varžtų ir pan. Be to, lovelės čiužinys turi idealiai tikti lovoje – nuo čiužinio iki lovelės krašto turi būti ne didesnis nei dviejų pirštų pločio tarpas.

 

Vidinės lovytės apsaugos (paminkštinimai) nėra būtini, tačiau jei vistiek nusprendėte juos naudoti, rinkitės plonesnius. Nors instinktai mus verčia elgtis priešingai, tačiau svarbu atsiminti, jog minkštos ir storos apsaugos iš tikrųjų nėra itin saugios. Apsaugas būtina stipriai pritvirtinti prie strypų, kad šios nebūtų pernelyg laisvos ir neslankiotų.

 

Lovytės čiužinį svarbu apsaugoti nepralaidžiu drėgmei patiesalu su minkšta danga, kuri suteiks šilumos bei patogumo šaltomis žiemos dienomis, be to, bus kur kas saugesnė, mielesnė ir patogesnė už įprastus plastiku ar guma dengtus užtiesalus. Užtiesalą dengite medvilnine paklode su guma, tampriai apglėbiančia čiužinį ir nenuslystančia nuo jo net ir aktyviausio mažylio miego metu.

 

Daugelis tėvų siekia savo vaikus miego metu kuo šilčiau apklostyti. Visgi pigu.lt specialistai teigia, jog šilta patalynė kūdikiams (pvz.: dviguba antklodė ir pan.) ne visada yra geriausias pasirinkimas, kadangi per didelė šiluma miego metu gali sukelti sunkias ligas bei kitas nemalones pasekmes. Norint, kad jūsų vaikas visuomet jaustųsi šiltai, geriausia apvilkti mažylius specialia pižama ar apkloti specialiu pleduku-vokeliu. Visgi jei nusprendėte verčiau vaiką apkloti antklode, rinkitės plonesnę.

 

Kūdikiams iki maždaug 2-jų metų nerekomenduojama lovytėje kartu turėti jokių daiktų –  kramtukų, žaislų ir pan. Be to, tokio amžiaus mažyliai miegoti turėtų ant labai plonos pagalvės arba iš vis be jos. Venkite naudoti sintetinius, nenatūralius patalynės užvalkalus, stenkitės pasirinkti patalynę, kuri būtų kimšta natūraliais užpildais. Be to, įsitikinkite, kad patalynė kūdikiams bei užvalkalai neturėtų jokių papuošimų, pavyzdžiui, virvelių, kurios gali apsivynioti aplink kaklą ir sukelti nelaimingų pasekmių.

 

Galiausiai, svarbu atkreipti dėmesį ir į tai, kur jūsų vaikas miega ir kokia poza tai daro. Geriausia, kad kūdikis miegotų ant nugaros, kadangi moksliškai įrodyta, jog kūdikiai, miegantys ant nugaros, kur kas rečiau serga kai kuriomis sunkiomis ligomis. Be to, svarbu dėmesį atkreipti ir į tai, kokiomis sąlygomis jūsų vaikas migdomas ne namuose, pavyzdžiui besisvečiuodamas pas močiutę – idealiausia, jog tiek namie, tiek svečiuose vaikas būtų migdomas vienodomis sąlygomis.

Komentarai