Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!

Vanduo - grožio ir gyvybės šaltinis arba kokį vandenį gerti, kad išliktume gražios ir jaunos

Vanduo - grožio ir gyvybės šaltinis arba kokį vandenį gerti, kad išliktume gražios ir jaunos
Kiekvienas žino apie vandens naudą ir būtinumą mūsų organizmui. Be jo mes ne tik neišgyventume, bet per mažai vartojant vandens mūsų organizmas imtų dehidratuotų, imtų vargint įvairūs negalavimai ar odos problemos. Tačiau ar žinote kokį vandenį gerti ir kokiomis vandens savybėmis pasižymi vanduo?
 
Kas yra kietas vanduo?
 
Vanduo yra skirstomas pagal kelis tipus, pradedant minkštu ir baigiant kietu vandeniu.  Kaip apskaičiuojamas kietumas? Apskaičiavimui pasitelkiami kalcio ir magnio kiekis, esantys tyriamame vandenyje.
 
Štai kaip atrodo lentelė ir vandens kietumo priklausomybė nuo jame esančių druskų kiekio.
 
Minkštas - 0–20 mg/l
Ganėtinai minkštas: 20–40 mg/l
Kietokas: 40–60 mg/l
Gana kietas: 60–80 mg/l
Kietas: 80–120 mg/l
labai kietas: >120 mg/l
 
Taigi, kietas vanduo tas, kuriame yra daugiau nei 70 miligramų kalcio ir magnio litre.
 
Kieto vandens įtaka organizmui
Visos moterys bei merginos, kurios rūpinasi savo grožiu ir oda, turėtų žinoti, jog kietas vanduo sausina odą, ji ima sausėti bei pleiskanoti. Taip pat pleiskanoti gali pradėti ir plaukai, todėl labai svarbu stebėti vandens kokybę, atsiradus namuose mažiems vaikams. Jų odelė yra labai jautri ir kietas vanduo gali daryti itin didelę žalą.
 
Kietas vanduo ir buityje gali atnešti žalos. Svarbu atminti, jog verdant, kietas vanduo, palieka žymę ant virdulio, puodų ir puodelio sienų: ant jų pradeda kauptis kalkių nuosėdos.
 
Ar kietas vanduo įtakoja maistą?
 
Ne. Tiesioginės neigiamos įtakos kietas vanduo gaminamam maistui nedaro, nes didelėje temperatūroje jis suminkštėja, prarasdamas jame esantį magnį bei kalcį, tačiau, anot užsienio specialistų, per minkštas vanduo  gali daryti neigiamą įtaką.
 
Praktiškas ir naudingas  patarimas kaip suminkštinti vandenį
 
Į plastikinį butelį (mineralinio vandens) įpilkite vandens iš čiaupo ir įdėkite į šaldiklį, jame vandenį palaikykite 2-3 dienas. Po kelių dienų, paėmę butelį, jo dugne pamatysite nusėdusių druskų perteklių, o vanduo taps švarus ir suminkštėjęs. Jo skonis taip pat bus gerokai gardesnis, nei geriant tiesiai iš čiaupo. Tai puiki išeitis tiems, kuriems nepatinka specifinis  vandens skonis iš čiaupo.
 

Komentarai